X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wizyta Donald Trumpa w Polsce. Jakie było jej przesłanie?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 23:57
- Czuć było emocje w tym, co Donald Trump mówił w Warszawie. On się tekstu przemówienia nie nauczył na pamięć, tylko musiał go zinternalizować - uważa amerykanista, prof. Zbigniew Lewicki.
Audio
  • Wizyta Donald Trumpa w Polsce. Jakie było jej przesłanie? (Klub Trójki)
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump i prezydent RP Andrzej Duda podczas powitania na Zamku Królewskim w Warszawie
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Donald Trump i prezydent RP Andrzej Duda podczas powitania na Zamku Królewskim w WarszawieFoto: PAP/Jacek Turczyk

Donald Trump na placu Krasińskich mówił m.in. o bohaterstwie Polaków w czasie II wojny światowej, ale też potwierdził obowiązywanie artykułu 5. Traktatu Waszyngtońskiego, ostrzegał Rosję i przestrzegał przed upadkiem cywilizacji Zachodu. 

Amerykanista z UKSW nie kryje wzruszenia wystąpieniem amerykańskiego polityka m.in. ze względu na ton wypowiedzi i poruszone wątki. - Znalazły się w nim tematy, bliskie polskiemu sercu jak np. Powstanie Warszawskie, a nigdy przecież nie było czegoś takiego. Zarówno początek, jak i koniec przemówienia dotyczyły historii Polski, a ta klamra idealnie pokazała środek wypowiedzi, jaką było bezpieczeństwo naszego kraju - podkreśla prof. Zbigniew Lewicki.


Trump 1200.jpg
Donald Trump w Polsce. Czym zaskoczył w swoim przemówieniu?

Z tym zdaniem zgadza się Andrzej Talaga, przyznając, że było to znakomite merytorycznie przemówienie polityczne. - Składało się ono z trzech części: tego, co Polacy chcieli usłyszeć, drugą była wizja wpisania nas w wielki projekt cywilizacyjny obrony Zachodu, oparty na takich wartościach jak Bóg, ojczyzna, rodzina, tradycja, historia, ciągłość, a trzecią były interesy. W tym ostatnim aspekcie pozostawił sobie całkowite pole do manewru politycznego w kontaktach z Rosją, niczego nam nie narzucając - uważa publicysta "Rzeczpospolitej".

Czy Donald Trump unika konfrontacji z Rosją? Jak można zinterpretować słowa prezydenta USA w czasie wizyty w Polsce? Czy Donald Trump przygotowuje Ivankę Trump do objęcia w przyszłości urzędu prezydenckiego? Więcej szczegółów w dołączonym do artykułu nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: profesor Zbigniew Lewicki (amerykanista z UKSW), Andrzej Talaga (publicysta, "Rzeczpospolita")
Data emisji:
6.07.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/gs

Czytaj także

Donald Trump - bliżej sromotnej porażki czy wygranej?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 18:50
- Donald Trump nie prowadzi do żadnej autodestrukcji i już dziś każdy rozsądny politolog, czy socjolog, siedzący w środku danych powie, że jest on 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych - uważa socjolog Jerzy Strzelecki. Wiele osób jest przeciwnego zdania w ocenie tego polityka i prowadzonej przez niego kampanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie prezydentura Donalda Trumpa?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 10:42
- Nie wiem, skąd bierze się twierdzenie, że Donald Trump jest nieprzewidywalny. Na razie jest bardzo przewidywalny w swoich decyzjach i deklaracjach - uważa Tomasz Wróblewski. Publicysta był jednym z gości "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump w Polsce. "Nie ulegajmy euforii"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 01:55
- Ważne jest to, by umiejętnie wykorzystać relację z Białym Domem do rozgrywania naszych spraw w Unii Europejskiej, a nie ulegać prostemu i naiwnemu entuzjazmowi - uważa publicysta Łukasz Warzecha.
rozwiń zwiń