X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeśli je kochasz, to nie zamykaj oczu. Hipokryzja wobec zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 01:45
- Starałem się znaleźć właściwe słowo na określenie naszych relacji ze zwierzętami i od razu przyszła mi do głowy hipokryzja - mówi dyrektor warszawskiego zoo dr Andrzej G. Kruszewicz.
Audio
  • Co stanowi o naszej hipokryzji wobec zwierząt? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bulut T / Shutterstock

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Oikos Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Oikos

Przesłanką do napisania książki "Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzetami" był wywiad Grzegorza Miecugowa z dr Kruszewiczem. - Zapytałem go wtedy, czy zabił pan kurę, na co odpowiedział, że w życiu. A na pytnie, czy jada drób, odpowiedział pozytywnie, nie kojarząc tych dwóch faktów - wspomina. Na koniec rozmowy padło pytanie o to, jak można określić relacje ze zwierzętami i wówczas pojawił się ten wiele mówiący termin.

- Tak naprawdę to, co robimy zwierzętom to hipokryzja, bo pewne rzeczy zamiatamy pod dywan, nie chcemy o nich myśleć ani ich widzieć. Jeśli kupujemy mięso, to ma być ono tak zapakowane, by zupełnie nam się nie kojarzyło ze zwierzakiem - opowiada dobrze znany słuchaczom Trójki ornitolog.

Czyja to hipokryzja? Jakie były losy wydania tej książki? Co stanowi o wyjątkowości tej publikacji, i dlaczego poleca ją Brać Łowiecka? Dlaczego łowiectwo wywołuje w Polsce histerię? Z jakich powodów mleko jest tańsze od wody? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Andrzej G. Kruszewicz (ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor książki "Hipokryzja. Nasze relacje ze zwierzętami")
Data emisji:
18.07.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/czaj

Czytaj także

Peter Wohlleben o sekretnym życiu drzew i zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 01:17
- Lepiej dla nas żyć wśród stworzeń, które odczuwają podobnie jak my, bo przecież nie chcielibyśmy być otoczeni biorobotami. Ludzie pytani o to, co wolą: pieniądze czy szczęście, opowiadają się za tym drugim, a przecież szczęście to uczucia - mówi autor "Duchowego życia zwierząt", Peter Wohlleben.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w ekosystemach. Czy to wina kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 13:00
–  To inwazja obcych – mówi w Trójce dyrektor warszawskiego zoo Andrzej Kruszewicz o nowych gatunkach zwierząt, które pojawiły się w Polsce.
rozwiń zwiń