X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciemna strona lata. O tych, którzy nie wracają z wakacji

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 00:02
- Lato to dla nas trudny okres. Dzieci i młodzież mają wolne, jest cieplej, część z nich pragnie przeżyć przygodę i oderwać się od problemów - mówi Alicja Tomaszewska, prezes Fundacji Itaka.
Audio
Jest lato, ale wszystko ma swoją ciemną stronę. To czas, gdy więcej ludzi znika gdzieś bez śladu
Jest lato, ale wszystko ma swoją ciemną stronę. To czas, gdy więcej ludzi znika gdzieś bez śladuFoto: Jozef Sowa/Shutterstock.com

Tylko w te wakacje zaginęło ponad 1091 osób. Pracownicy Fundacji Itaka mają nadzieję, że większość z nich uda się znaleźć, bo zwykle tak właśnie się dzieje. Prezes organizacji przyznaje, że odnajduje się od 95 do 98 procent zaginionych. - Mamy kłopoty dopiero z tymi ostatnimi 5 procentami, które nazywamy osobami długotrwale zaginionymi. W każdym tygodniu i każdym miesiącu może się zdarzyć, że się odnajdą - opowiada Alicja Tomaszewska.

Jak dodaje, najkrócej trwają poszukiwania małych dzieci w wieku do siedmiu lat, które samotnie nie są w stanie przeżyć nawet doby bez opieki osób dorosłych. - Zabija je nie tylko zimno, ale również stres. Policja opracowała świetne procedury dotyczące poszukiwania dzieci, uruchamia wówczas alarm dla całej jednostki, strażaków i okolicznych mieszkańców. Wszyscy szukają malucha - wyjaśnia prezes.

Jaką rolę spełnia taka organizacja jak Fundacja Itaka? Czy jej pracę można porównać do pracy detektywów? Kiedy należy zareagować? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Karolina Krawczyk (psycholog i koordynator linii wsparcia, Fundacja Itaka), Alicja Tomaszewska (prezes Fundacji Itaka), Grzegorz Kostka (prawnik i fundraiser)
Data emisji:
31.07.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/mk

Czytaj także

Jak nie być chorym na wszystko? Szwedzi znają sposób

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 02:20
- Brak ruchu dopiero niedawno znalazł się na liście Światowej Organizacji Zdrowia jako jeden z czynników wpływających na obniżenie średniej wieku i zapadalności na długą listę chorób - mówi fizjoterapeuta, Wojciech Długołęcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracowita, zdolna i pojętna. Mowa nienawiści nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 00:32
- Mowa nienawiści jest pewnym elementem klimatu społeczno-politycznego w wielu krajach, w tym w Polsce - mówi dr Wiktor Soral, psycholog społeczny.
rozwiń zwiń