X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wartości, rozwój i moc. Dynamika spiralna drogą do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 00:36
- Pewne wyrazy mają dla nas szczególną moc, uruchamiają motywację, zachęcają do działania i podejmowania ryzyka, bo jesteśmy szczęśliwi i zharmonizowani, jeśli możemy realizować istotne dla nas wartości - mówi psycholog, dr Lidia D. Czarkowska.
Audio
W Polsce Clare W. Graves nadal jest prawie nieznany, choć jego teoria poziomów wartości powstała w latach 70. ubiegłego wieku. Została później rozbudowana i nazwana przez kontynuatorów myśli Gravesa dynamiką spiralną
W Polsce Clare W. Graves nadal jest prawie nieznany, choć jego teoria poziomów wartości powstała w latach 70. ubiegłego wieku. Została później rozbudowana i nazwana przez kontynuatorów myśli Gravesa dynamiką spiralnąFoto: NakoPhotography/Shutterstock.com

Clare W. Graves to amerykański psycholog-wizjoner, który wymyślił teorię poziomów wartości i dynamikę spiralną. Przyjaciel Abrahama Maslowa, autora teorii hierarchii potrzeb, wpadł na pomysł koncepcji, wykorzystywanej m.in. w biznesie, psychologii, edukacji, zarządzaniu i coachingu.

- Graves był bardzo zainteresowany tym, co sprawia, że następuje rozwój i patrzył na to zarówno w mikroskali, biorąc pod uwagę rozwój każdego z nas, jak i makro, przyglądając się rozwojowi cywilizacji i społeczeństw. Zaciekawiło go to, że są różne wartości, wątki i elementy, które napędzają ludzi do rozwoju, a jego koncepcja polega na tym, że mamy kolejne poziomy, sfery, w których może rozwijać się nasza świadomość - wyjaśnia dr Lidia D. Czarkowska.

O koncepcji Gravesa i sposobach na wcielenie jej w życie więcej mówimy w audycji. Jakie są fazy naszego rozwoju? Jak być szczęśliwym zgodnie z tą teorią? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Lidia D. Czarkowska (dyrektor Centrum Coachingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, psycholog, socjolog, pedagog)
Data emisji:
7.08.2017
Godzina emisji: 
21.09

sm/mk

Czytaj także

Konflikty, które służą rozwojowi

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 12:00
Konflikty są wpisane w relacje między ludźmi. Nie da się ich uniknąć. Są jak ogień. Ogień może ogrzewać - konflikt jest potrzebny do rozwoju, ale nieumiejętnie używany eskaluje i niszczy. W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o rożnym spojrzeniu na sytuacje kryzysowe i możliwościach ich rozwiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie być chorym na wszystko? Szwedzi znają sposób

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 02:20
- Brak ruchu dopiero niedawno znalazł się na liście Światowej Organizacji Zdrowia jako jeden z czynników wpływających na obniżenie średniej wieku i zapadalności na długą listę chorób - mówi fizjoterapeuta, Wojciech Długołęcki.
rozwiń zwiń