X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stosunki polsko-niemieckie. Kicz pojednania i zimna wojna?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 01:09
- Wizerunek Niemiec w Polsce stale się polepsza. W poprawie wzajemnych stosunków było wiele powierzchowności i kiczu pojednania, ale została też wykonana wielka praca na rzecz zbliżenia - mówi Rafał Woś, publicysta "Polityki".
Audio
  • Jakie są obecnie stosunki polsko-niemieckie? (Klub Trójki)
Oprawa meczowa kibiców Legii Warszawa przed spotkaniem rewanżowym 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów z FK Astana, 2 sierpnia. Pierwszego dnia sierpnia w stolicy odbyły się obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Oprawa meczowa kibiców Legii Warszawa przed spotkaniem rewanżowym 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów z FK Astana, 2 sierpnia. Pierwszego dnia sierpnia w stolicy odbyły się obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania WarszawskiegoFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Stadionowa oprawa kibiców Legii przedstawiająca niemieckiego oficera przystawiającego pistolet do skroni dziecka wywołała wielkie poruszenie. Jednocześnie w ostatnim czasie znów pojawiają się postulaty odszkodowań za zniszczenia wojenne. Zdaniem prof. Stanisława Żerki ma to związek z przedstawieniem tematu pojednania i partnerstwa z naszym zachodnim sąsiadem.

- Transparent na stadionie Legii jest reakcją na pewne fetyszyzowanie stosunków polsko-niemieckich w przestrzeni publicznej. Słowo "pojednanie" odmieniano przez wszystkie możliwe przypadki i mówiono o Trójkącie Weimarskim, który urastał do rangi konstrukcji niemiecko-polsko-francuskiej, wpływającej na kształt polityki unijnej - opowiada profesor.

Z tym zdaniem nie zgadza się drugi z gości Piotra Semki. Dlaczeg? Mmożna się tego dowiedzieć, słychając audycji, w której mówimy o postulacie reparacji za zniszczenia wojenne i polityce Niemiec wobec Polski.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: prof. Stanisław Żerko (Instytut Zachodni w Poznaniu), Rafał Woś (publicysta "Polityki")
Data emisji:
10.08.2017
Godzina emisji: 
21.09

sm/iwo

Czytaj także

Polska w dniu wybuchu II wojny światowej. Prowokacje i upiorne zaskoczenia

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 13:00
- Przypadki rzekomych prowokacji i represji nagłaśniano na pierwszych stronach niemieckich gazet. Im bliżej 1 września 1939, tym bardziej narastała w prasie atmosfera grozy - mówi prof. Piotr Semków, reprezentujący Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.
rozwiń zwiń