X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Macron jak Barack Obama Europy. Co zostanie, gdy emocje opadną?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 01:37
- Studniówka to nie jest okres, w którym dokonuje się bilansów. Na rozliczania i rezultaty powinniśmy jeszcze poczekać - mówi dziennikarz Polsat News 2 Grzegorz Dobiecki.
Audio
  • Jaka jest Francja pod rządami Macrona? (Klub Trójki)
Prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent Francji Emmanuel MacronFoto: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

Zdaniem Grzegorza Dobieckiego Francuzi po etapie oślepienia blaskiem nowego prezydenta Francji zaczynają się odkochiwać. - Przypomina mi to trochę aurę, która otaczała Baracka Obamę, niezwykle popularnego za granicą, a już trochę mniej w samych Stanach Zjednoczonych. Podobnie jest w tym przypadku. W poprawnej Europie panuje przekonanie, że Francja jest na fali wznoszącej, ma światłego i świetnego przywódcę, który może być demokratyczno-liberalno-postępowym liderem świata zachodniego, a we Francji zaczyna to wszystko kruszeć i blednąć - opowiada Grzegorz Dobiecki.

Obserwując rozwój polityki wewnętrznej we Francji, można odnieść wrażenie, że Francuzi są chętni do reform, przy czym postać stanowczego i wyrazistego reformatora już niekoniecznie im odpowiada. - Macron zapomniał, że rządzi krajem, który jest jak chory dwubiegunowo człowiek. Francja pozostaje państwem, które bierze najwięcej antydepresantów w całej Unii Europejskiej i przyjmuje największą ilość marihuany na kontynencie. Dwubiegunowość polegała tu na tym, że prezydent Francji skorzystał z logiki dzisiejszej polityki spektaklu, co Francuzi połknęli jak pelikany, a problemy nie zniknęły wraz z wyborami prezydenckimi - opowiada dr Marcin Darmas z Uniwersytetu Warszawskiego.

Jakie czynniki wyniosły Emmanuela Macorna do władzy? Jakie są jego dobre i złe strony? Co sprawiło, że Francuzi masowo głosowali na Macrona? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Ewa Hildebrandt (publicystka), dr Marcin Darmas (Uniwersytet Warszawski), Grzegorz Dobiecki (dziennikarz międzynarodowy Polsat News 2)
Data emisji:
17.08.2017
Godzina emisji: 
21.09

sm/iwo

Czytaj także

Kontrrewolucja we Francji. Kim jest Emmanuel Macron?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 00:09
- We Francji po wyborze Emmanuela Macrona nie mamy do czynienia z rewolucją, tylko z kontrrewolucją przeciw Marine Le Pen - mówi publicysta Eryk Mistkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja po wyborach. Co czeka tamtejszą scenę polityczną?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 18:00
- Możemy mówić o demokratycznej rewolucji politycznej, która właśnie dokonuje się we Francji - mówi dr Łukasz Jurczyszyn z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, komentujący wyniki wyborów nad Sekwaną.
rozwiń zwiń