X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Codzienność seniora. Jak rozpocząć wielopokoleniowy dialog?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 23:51
- Czasami myślimy, że świadek historii to ktoś, kto przeżył coś wielkiego, a tak naprawdę są to również ludzie, mówiący o zwyczajnym życiu, wielogodzinnym staniu w kolejkach i tym, co wówczas było ważne - mówi Anna Błaszkiewicz, trenerka twórczego pisania.
Audio
  • Czego możemy się nauczyć z historii starszych ludzi? (Klub Trójki)
Kapitał mądrości życiowej i doświadczenia osób starszych nie zawsze mogą być dzielone z młodszym pokoleniem, a stanowią cenne źródło wiedzy dla całego społeczeństwa
Kapitał mądrości życiowej i doświadczenia osób starszych nie zawsze mogą być dzielone z młodszym pokoleniem, a stanowią cenne źródło wiedzy dla całego społeczeństwaFoto: Glow Images/East News

Wkrótce w sześciu miastach rozpoczną się warsztaty pisania wspomnień dla osób po sześćdziesiątce. Odbędą się one pod hasłem "PISZEMY+ po raz piąty". Pięć lat temu, przygotowując się do pierwszej edycji projektu, jego twórcy sprawdzali, co najbardziej interesuje osoby młode i starsze i jak te dwie grupy wiekowe postrzegają siebie nawzajem. Wyniki okazały się niezwykle ciekawe i skłoniły do refleksji.

- Z tych badań wyszło, że młodzi ludzie są bardzo ciekawi tego, co starsi mają do przekazania, ale chcą słuchać opowiadania i gawędziarzy, a nie pouczeń i osób pragnących przekazać swój system wartości jeden do jednego. Nowe pokolenia chcą rozmawiać, słuchać tego, jak ich dziadkowie czuli się w szkole, jak poznali pierwszą miłość, co pamiętają z czasów wojny. Wtedy doszliśmy do wniosku, że te spisane historie mogą być początkiem wielopokoleniowego dialogu - opowiada Aleksandra Rzążewska, wiceprezeska Stowarzyszenia "Koncentrat".

O tym, czego możemy dowiedzieć się od osób starszych i dlaczego te historie mają ogromną wartość, mówimy w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Anna Błaszkiewicz (trenerka twórczego pisania, dziennikarka i socjolożka), Aleksandra Rzążewska (wiceprezeska Stowarzyszenia "Koncentrat", psycholożka)
Data emisji:
22.08.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/mk

Czytaj także

Konflikty, które służą rozwojowi

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 12:00
Konflikty są wpisane w relacje między ludźmi. Nie da się ich uniknąć. Są jak ogień. Ogień może ogrzewać - konflikt jest potrzebny do rozwoju, ale nieumiejętnie używany eskaluje i niszczy. W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o rożnym spojrzeniu na sytuacje kryzysowe i możliwościach ich rozwiązania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wartości, rozwój i moc. Dynamika spiralna drogą do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 00:36
- Pewne wyrazy mają dla nas szczególną moc, uruchamiają motywację, zachęcają do działania i podejmowania ryzyka, bo jesteśmy szczęśliwi i zharmonizowani, jeśli możemy realizować istotne dla nas wartości - mówi psycholog, dr Lidia D. Czarkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przywrócić nam place? O zagadkach polskich miast

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 01:21
- Place powinny być przestrzenią, w której jako mieszkańcy możemy wyrażać nasze emocje - mówi Bogna Świątkowska z fundacji Bęc Zmiana.
rozwiń zwiń