X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy elektrownia atomowa w Polsce to dobry pomysł?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 00:15
W kwestii energii jądrowej od lat wiele się mówi, a niewiele robi. Jednak sporo faktów wskazuje na to, że Polska będzie miała elektrownię atomową.
Audio
  • Energia atomowa - czy dzisiaj jest nam potrzebna? (Klub Trójki)
W perspektywie lat 2050-2060 w Polsce mogłoby powstać do trzech elektrowni jądrowych - zapowiadał minister energii Krzysztof Tchórzewski
W perspektywie lat 2050-2060 w Polsce mogłoby powstać do trzech elektrowni jądrowych - zapowiadał minister energii Krzysztof TchórzewskiFoto: WikimediaImages/ Pixabay/ CC0 Creative Commons

W audycji "Klub Trójki" fizyk jądrowy Marcin Popkiewicz zauważa, że stale jest przesuwana data jej powstania. - Słyszałem o 2020 roku, a potem o 2025. Kolejne informacje dotyczyły lat 30. Na razie jest tak, że horyzont to linia, która się oddala, gdy się do niej zbliżamy. Sytuacja w tej chwili jest zawieszona, a sytuacja w otoczeniu makroekonomicznym i technologicznym przemawia za tym, by nie wchodzić w technologie jądrowe, szczególnie te, które są obecnie dostępne - mówi ekspert ds. energii i klimatu.

Drugi z gości Tomasza Rożka dodaje, że na tego typu decyzje wpływ ma m.in. polityka i że nie jest to problem natury czysto merytorycznej. Dotychczasowe lokalizacje elektrowni usytuowane były w północnej Polsce, ale w tej sprawie ciągle nie ma żadnej wiążącej decyzji. - Bez względu na to, czy będziemy za, czy przeciw, lepsza jest jakakolwiek decyzja niż jej brak i niepewność - podkreśla fizyk medyczny Dariusz Aksamit.

Ile może potrwać otwarcie elektrowni atomowej w Polsce? Jakie są na to realne szanse? Jak działa energia atomowa? Mówimy o tym więcej w nagraniu audycji.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: Dariusz Aksamit (fizyk medyczny, Politechnika Warszawska, Fundacja "Forum Atomowe"), Marcin Popkiewicz (ekspert ds. energii i klimatu, analityk megatrendów, fizyk jądrowy)
Data emisji:
29.08.2017
Godzina emisji: 21.07

sm/iwo

 

Czytaj także

Czym różni się elektrownia jądrowa od atomowej?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 14:36
- Formalnie rzeczywiście jest różnica, ale w praktyce używa się tych określeń jako synonimów reaktora, w którym w wyniku rozszczepienia np. jądra atomowego produkowana jest energia - wyjaśnia dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieniąca się kolorami benzyna i bańki mydlane

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 11:00
Iryzacja, czyli tęczowanie, to zjawisko, które sprawia, że rozlana benzyna na asfalcie opalizuje, a bańki mydlane mienią się wieloma kolorami. Czy mają one specjalne właściwości, dzięki którym dostępują takiego zaszczytu?
rozwiń zwiń