X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ewangelia w życiu i przesłaniu ks. Jerzego Popiełuszki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 01:40
- Ksiądz Jerzy Popiełuszko bardzo lubił ludzi i oni to czuli. Miał charyzmę, ogromnie dużo empatii wobec innych i moc przyciągania, zaprzyjaźniania się - mówi dziennikarka Milena Kindziuk.
Audio
  • Ks. Jerzy Popiełuszko i jego przesłanie (Klub Trójki)
Obrazki z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dłoniach uzdrowionego za wstawiennictwem Popiełuszki Francuza Francois Audelana, po mszy świętej odprawianej na zakończenie badań cudownego uzdrowienia chorego, decydujących w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w związku z domniemanym uzdrowieniem za wstawiennictwem Popiełuszki,
Obrazki z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w dłoniach uzdrowionego za wstawiennictwem Popiełuszki Francuza Francois Audelana, po mszy świętej odprawianej na zakończenie badań cudownego uzdrowienia chorego, decydujących w procesie kanonizacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w związku z domniemanym uzdrowieniem za wstawiennictwem Popiełuszki, Foto: PAP/Adam Warżawa

14 września przypada 70. rocznica urodzin ks. Jerzego Popiełuszki. Zajmująca się od dwudziestu lat tą postacią dziennikarka i autorka książek na temat duchownego przyznaje, że ogromne wrażenie zrobiło na niej męczeństwo księdza i śmierć poniesiona za wiarę. - Pamiętam, że jako mała dziewczynka byłam z mamą i bratem na pogrzebie księdza Jerzego, potem stałam z przyjaciółką w długich kolejkach, by przejść przy jego grobie, a potem jako dziennikarka w latach 90. zaczęłam pisać o nim teksty - wspomina Milena Kindziuk.

Bezpośrednio po śmierci Jerzego Popiełuszki, jak dodaje dziennikarka, upolityczniano jego przesłanie, a teraz, po latach, są one odbierane w inny sposób. - Byli w tym samym czasie inni księża, mocno antyreżimowi, ale to on był pierwszy na liście wrogów UB i jednocześnie był najbardziej ewangeliczny. Na początku, jako harcerz, byłem na pogrzebie wielkiego Polaka, a dopiero z upływem czasu zrozumiałem, że mam do czynienia ze świętym - opowiada reżyser, Rafał Wieczyński.

O przesłaniu księdza Jerzego, jego życiu i pamięci o nim mówimy więcej w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Rafał Wieczyński (reżyser, autor filmu fabularnego "Popiełuszko. Wolność jest w nas"), Milena Kindziuk (dziennikarka, autorka kliku książek poświęconych Jerzemu Popiełuszce")
Data emisji:
6.09.2017
Godzina emisji: 
21.08

sm/gs

Czytaj także

Patron start-upów i Niepokalanowa. Tajemnice ojca Kolbe

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 03:06
- Maksymilian Maria Kolbe to mój ulubiony święty. Podziwiam go za wytrwałość i olbrzymią wiarę, bo oddawał siebie samego zupełnie w ręce Opatrzności Bożej i Maryi - mówi reżyser, dr Marcin Kwaśny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Morderstwa polityczne Warszawy. Długa lista znaczona krwią

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2017 18:43
- Mord polityczny w okresie PRL mógł być przypadkowy, co pokazywało całą złożoność rzeczywistości tamtych czasów - mówi historyk, prof. Patryk Pleskot.
rozwiń zwiń