X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkoła po fińsku. Relaks i radość drogą do wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 23:42
– Największym zdziwieniem było dla mnie to, że moi koledzy mieli czas na odprężenie w czasie dnia pracy, dzięki czemu byli lepszymi nauczycielami – mówi amerykański pedagog i autor książki "Fińskie dzieci uczą się najlepiej" Timothy D. Walker.
Audio
  • Dlaczego fińskie dzieci uczą się najlepiej? (Klub Trójki)
W 2016 roku fińskie szkoły wprowadziły najnowszy program nauczania, w którym priorytetem jest radość jako koncepcja edukacyjna
W 2016 roku fińskie szkoły wprowadziły najnowszy program nauczania, w którym priorytetem jest radość jako koncepcja edukacyjnaFoto: Michal Knitl/ Shutterstock

Fińska szkoła słynie na całym świecie z wysokiego poziomu nauczania. Jej filary to: doskonale wykształceni nauczyciele, duża niezależność w kształtowaniu programu oraz – to ostatnie być może Państwa zadziwi – dbałość o dobre samopoczucie dzieci. Jej realia znakomicie zna amerykański nauczyciel Timothy D. Walker, który pracował w szkole w Helsinkach i opisał swoje doświadczenia w książce "Fińskie dzieci uczą się najlepiej".

Choć fiński system kształcenia bywa różnie oceniany, Walker przyznaje, że znalazł w nim wiele elementów, w których się zakochał.  Piękno tkwi w oku patrzącego i zależy od tego, do czego się odnosimy. Jednym z elementów, który ogromnie mi się spodobał, było to, że uczniowie mieli długie przerwy i czas, by przebywać razem opowiada Timothy D. Walker.

O tajnikach fińskiej edukacji mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmowę z amerykańskim nauczycielem przetłumaczył Piotr Krasnowolski.

Timothy D. Walker Timothy D. Walker

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Timothy D. Walker (amerykański nauczyciel, autor książki "Fińskie dzieci uczą się najlepiej")
Data emisji:
19.09.2017
Godzina emisji: 21.08

sm/iwo

Czytaj także

Jak przygotować dzieci na porażkę?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 17:15
W życiu każdego z nas sukcesy mieszają się z porażkami. Jak nauczyć młodych ludzi dobrze przeżywać niepowodzenia, by raczej wzmacniały niż demotywowały?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łagodny powrót do szkoły. Jak to się robi?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 00:35
– Niektórzy nauczyciele potrafią tak prowadzić klasę, by była to radość ze spotkania, ciekawych doświadczeń i ćwiczeń, zabawa z nauką – mówi psycholog, Jarek Żyliński.
rozwiń zwiń