Koncertowa arka Noego w Willi Pod Zwariowaną Gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2017 22:00
W willi Żabińskich w warszawskim zoo odbył się koncert. Występ był bardzo szczególny i to z wielu powodów.
Audio
  • Koncertowa arka Noego w Willi Pod Zwariowaną Gwiazdą (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pina Suthaphan/Shutterstock

O państwie Żabińskich, którzy podczas wojny zarządzali stołecznym zoo, zrobiło się w ostatnim czasie głośno. Wszystko to za sprawą filmu "Azyl", w którym pokazano, jak w czasie niemieckiej okupacji dyrektor ogrodu zoologicznego wraz z żoną ukrywali w swoim domu uciekających z getta Żydów.

Z tej okazji w ogrodach ich willi, zwanej również Willą Pod Zwariowaną Gwiazdą, odbył się pierwszy koncert w ramach nowego programu kulturalnego, którego autorem jest Ewa Zbonikowska-Rembiszewska. – Dyrektor Żabiński za dnia poświęcał się swojej pierwszej pasji, czyli zwierzętom. Po pracy jednak zajmował się on swoją drugą pasją, czyli szeroko rozumianą sztuką – mówi była wicedyrektor warszawskiego zoo.

Profesor Żabiński był wszechstronnie uzdolnionym człowiekiem. Więcej o jego niezwykłym życiorysie, a także o współczesnych kontynuatorach jego idei można usłyszeć w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy!

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście: Ewa Zbonikowska-Rembiszewska (prezes Fundacji Panda, dawniej wicedyrektor warszawskiego zoo), Izabella Chełkowska-Wolczyńska (scenograf, projektantka wnętrz)
Data emisji:
27.09.2017
Godzina emisji: 21.07

ml/mk

Czytaj także

Oddać sprawiedliwość Sprawiedliwym z sekretnego miasta

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 02:15
- Wystawa "Dobry adres" powstała, by oddać sprawiedliwość Sprawiedliwym oraz by pamiętać o tych, którzy pomagali Żydom - mówi Karolina Dzięciołowska z Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tatra, Mała i Sabina, czyli niedźwiedzie w wielkim mieście

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 11:27
W stołecznym zoo mieszkają trzy sędziwe brunatne niedźwiedzice. Są symbolem ogrodu i warszawskiej dzielnicy Praga Północ.
rozwiń zwiń