Pisarz, żołnierz, indianin – biało-czerwony Sat-Okh

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 22:00
Dariusz Rosiak napisał kolejną znakomitą książkę. Jej bohaterem jest Sat-Okh (Długie Pióro), pisarz i gwiazda mediów, bohater dzieciństwa i młodości milionów Polaków.
Audio
  • Pisarz, żołnierz, indianin – biało-czerwony Sat Okh (Klub Trójki)
Stanisław Supłatowicz na okładce książki Biało-czerwony
Stanisław Supłatowicz na okładce książki "Biało-czerwony"Foto: materiały prasowe wydawnictwa Czarne

"Biało-czerwony", tytuł książki Rosiaka, odnosi się do tożsamości jej bohatera; pół-białego, pół-Indianina. Ale biel i czerwień to przecież nasze barwy narodowe, więc to także opowieść o Polsce, wtedy i teraz.

Okładka książki "Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha" Dariusza Rosiaka Okładka książki "Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha" Dariusza Rosiaka

– Sat-Okh twierdził, że jest synem Wysokiego Orła, wodza Szaunisów. Według legendy urodził się w Kanadzie, skąd razem z matką przyjechał do Polski, do Radomia. I tam właśnie zaczyna się najważniejsza część historii Stanisława Supłatowicza – Sat-Okha – mówi Dariusz Rosiak.

Dlaczego zakochaliśmy się w Sat-Okhu i dlaczego ta miłość trwała tak długo? Jakim przesłaniem jest dziś jego życie? Czym jest tajemnica Sat-Okha?

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Dariusz Rosiak
Data emisji:
2.10.2017
Godzina emisji: 21.08

ml

Czytaj także

Indianie i świat marzeń - "Krew i burza"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 11:20
- Odkrycie w sobie małego chłopca jest niezbędne dla każdego mężczyzny, bo inaczej stajemy się ponurakami - stwierdza Wojciech Mann. A co jest do tego najlepszą drogą? Na to pytanie odpowiada w rozmowie Mateusz Matyszkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sat-Okh. Indianin z Armii Krajowej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 12:30
Sat-Okh to postać niezwykła. Próbę przybliżenia jego sylwetki podjął w swojej książce "Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha" Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń