"Różaniec do granic" okala Polskę

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 13:00
7 października wzdłuż liczących ponad 3,5 tysiąca kilometrów granic kraju ustawić się ma żywy łańcuch modlących się ludzi. A wszystko to w ramach "Różańca do granic".
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images

– W zeszłym roku organizowaliśmy spotkanie modlitewne na Jasnej Górze. W połowie października odbyła się wielka pokuta, na którą przyjechało ponad 100 tys. ludzi. Uznaliśmy wtedy, że skoro udała się taka modlitwa wokół Jasnej Góry, to czemu nie zrobić takiej wokół Polski – mówi Maciej Bodasiński, organizator wydarzenia. Swój udział w wielkiej modlitwie różańcowej zgłosiło już około 1,5 miliona osób.

Jak wygląda organizacja takiego wydarzenia? Do jakich faktów w historii Polski nawiązuje "Różaniec do granic"? Można się tego dowiedzieć, słuchając dołączonego nagrania rozmowy. 

Audycja powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Maciej Bodasiński (organizator), Wincenty Łaszewski (mariolog)
Data emisji:
4.10.2017
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Czytaj także

Objawienia fatimskie. "Orędzie jest aktualne i dziś"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:20
- Objawienia fatimskie to najbardziej doniosłe objawienia prywatne nie tylko w XX wieku, ale i w całej historii Kościoła katolickiego. Żadne inne nie doczekały się też tak rozbudowanej oficjalnej interpretacji na poziomie Stolicy Apostolskiej - powiedział prowadzący "Klub Trójki" Grzegorz Górny.
rozwiń zwiń