Potencjał można znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewamy

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 22:00
Wikipedia, Fair Trade, Slow Food, Creative Commons – co łączy te instytucje? Wszystkie były innowacjami społecznymi i zaczynały w szeregach stowarzyszenia Ashoka.
Audio
  • Potencjał można znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewamy (Klub Trójki)
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.
Program Inteligentny Rozwój daje szanse przedsiębiorstwom inwestującym w innowacyjne projekty w średnich miastach.Foto: science photo / Shutterstock

Ashoka to Międzynarodowa Organizacja Innowatorów Społecznych. Zajmuje się ona szukaniem ludzi z niezwykłymi pomysłami, które mogą dać coś wartościowego dla świata. Co roku organizacja wybiera osoby wyróżniające się przedsiębiorczością i najlepszymi pomysłami na innowacje społeczne. Ludziom tym przyznawane są stypendia, które mają im pomóc w rozwinięciu działalności. – Założyciel Wikipedii jest chyba najlepszym przykładem członków Ashoki. Jego pomysłem było zapewnienie dostępu do wiedzy osobom, które mają z tym trudności. Dzięki jego internetowej encyklopedii każdy ma dostęp do informacji w niemal każdej części świata – mówi Agata Stafiej-Bartosik.

Skąd wziął się pomysł na organizację taką jak Ashoka? Czy każda innowacja społeczna niesie ze sobą wyłącznie korzyści? Można się tego dowiedzieć z dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Agata Stafiej-Bartosik (Ashoka Poland), Aleksandra Gołdys (Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 24.10.2017
Godzina emisji: 21.09

ml/iwo

Czytaj także

Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 22:00
Sytuacja mieszkaniowa Polaków jest – w skrócie i w statystyce – taka: największe przeludnienie lokali w UE, zimno, brak mieszkań dla osób w trudnych sytuacjach życiowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opowieść o wierze w człowieka" profesora Mariana Zembali

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 12:00
W "Klubie Trójki" wybitny kardiochirurg, profesor Marian Zembala, opowiadał o książce "Spotkania. Opowieść o wierze w człowieka".
rozwiń zwiń