Wojna w Syrii. Jak zapewnić dzieciom przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 13:28
– Ważne jest, by te dzieci miały dostęp do edukacji. To jest bardzo istotne – zaznaczyli w radiowej Trójce goście Grzegorza Górnego.
Audio
  • Jak podarować dzieciom przyszłość? (Klub Trójki)
Według gości radiowej Trójki, Polacy są hojny i chętnie pomagają
Według gości radiowej Trójki, Polacy są hojny i chętnie pomagająFoto: answer5/shutterstock.com/cc

Radiowa Trójka już od 25 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły". 

<<<Święta Bez Granic 2017 - wszystko o akcji>>>


Czytaj więcej:
FANTY SBG Licytacja 1 1200.jpg
Święta Bez Granic 2017. Pierwsza licytacja za nami!

– Może to być kontrowersyjna teza, kogoś to może zszokować, ale odwiedziłem obozy dla uchodźców syryjskich w Libanie i trudno było mi znaleźć nieszczęśliwe dziecko. Te maluchy mają przy sobie mamę, rodzeństwo, mnóstwo kolegów i koleżanek. Problemem jest to, że nie mają dostępu do edukacji – powiedział ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl. – Dramatem tych dzieci jest to, że one nie mają przyszłości – wskazał.

Zofia Kwolek z UNICEF zwróciła uwagę, że w przypadku Syrii mówi się już o straconym pokoleniu. – Eksperci szacują, że kraj na skutek wojny cofnął się w rozwoju o 40 lat. Przed wojną poziom wykształcenia mieszkańca Syrii był wyższy niż poziom wykształcenia mieszkańca Stanów Zjednoczonych – to pokazuje, jaki ta wojna ma wpływ na los całego pokolenia. Jeżeli nie zapewnimy edukacji tym dzieciom, to nie wiadomo, jak ich losy się potoczą – podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście radiowej Trójki opowiedzieli o tym, jak ich organizacje pomagają dzieciom. A jak każdy z nas może pomóc?

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Zofia Kwolek (Polski Komitet Narodowy UNICEF), ks. Jerzy Limanówka (prezes pallotyńskiej Fundacji Salvatti.pl)
Data emisji: 6.12.2017
Godzina emisji: 21.09

kk/mk

Zobacz więcej na temat: Trójka Syria Grzegorz Górny
Zobacz także

Czytaj także

Czy pomaganie innym daje radość?

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 17:00
Tuż przed świętami można zrobić coś dobrego. A Polacy potrafią to robić. 
rozwiń zwiń