X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fundacja Świętego Mikołaja, czyli dobroczynność nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2017 14:00
Fundacja Świętego Mikołaja istnieje od 18 lat i swoją działalnością wspiera potrzebujące dzieci i młodzież. W tym roku, wspólnie z Trójką w ramach akcji Święta bez Granic 2017, prowadzi akcję "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".
Audio
  • Fundacja Świętego Mikołaja, czyli dobroczynność nie tylko od święta (Klub Trójki)
Fragment spotu Fundacji Świętego Mikołaja
Fragment spotu Fundacji Świętego MikołajaFoto: mat. prasowe/YouTube

KOLAŻ-2.jpg
Święta bez Granic 2017. Ostatnia licytacja przed nami!

– Nasza fundacja wzięła się z wiary, że można to zrobić, ale i z pewnego przypadku. Pracowałam wtedy z Dariuszem Karłowiczem, który spytał mnie: "Joasiu, a może zrobilibyśmy coś dobrego?" – wspomina Joanna Paciorek, współzałożycielka Fundacji Świętego Mikołaja. – Pracując w księgowości, znalazłem ulotkę hospicjum dla dzieci. Nie znam się na medycynie, ale oboje pracowaliśmy w agencji reklamowej, przyszło nam do głowy, że można zrobić kampanię, która pomoże zebrać środki na tę instytucję – opowiada Dariusz Karłowicz.

Minęło wiele lat od tamtej akcji, a fundacja wpisała się na stałe w świadomości Polaków. Do dziś zrealizowała kilkadziesiąt kampanii społecznych, m.in. pod hasłami: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą", "Pomóż dzieciom na Litwie" czy "Zobacz niewidome dzieci".

Przez niemal dwie dekady Fundacja Świętego Mikołaja pomogła wielu potrzebującym. Więcej na temat pracy tej organizacji można usłyszeć w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

W tym roku Fundacja Świętego Mikołaja i Trójka, w ramach akcji Święta bez Granic 2017, połączyły siły pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

– Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia. Za zebrane środki opłacimy potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupimy im wyprawki, zapewnimy opiekę psychologiczną, ufundujemy stypendia i – jeśli środki będą wystarczające – wyremontujemy lub odbudujemy zniszczoną szkołę w Aleppo – mówią o założeniach akcji przedstawiciele Fundacji Świętego Mikołaja.

<<<Święta bez Granic 2017 - wszystko o akcji>>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Joanna Paciorek (dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja, wiceprezes zarządu), Dariusz Karłowicz (prezes zarządu Fundacji Świętego Mikołaja)
Data emisji: 20.12.2017
Godzina emisji: 21.09

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Kobieta, która postanowiła podzielić się wszystkim, co posiada

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 14:00
- Uważam, że człowiek musi podzielić się życiem, tym wszystkim, co dostał od Boga. Musi dać innym żyć, żeby sam żył. Muszę to robić, żebym mogła w jakiś sposób czuć się dobrym człowiekiem – tak w "Godzinie Prawdy" opowiadała artystka, opiekunka psów pani Bożena Wahl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy Kawalerowie Maltańscy niosą pomoc najsłabszym

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 10:30
Zakon Kawalerów Maltańskich istnieje od XI wieku, a w samej Polsce od blisko 700 lat. Pierwotnie zajmowali się oni prowadzeniem szpitali i hospicjów dla pielgrzymów w Jerozolimie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta bez Granic 2017. Trzecia licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 16:00
Ponad 150 tysięcy złotych przyniosła trzecia licytacja w ramach akcji "Święta bez Granic" 2017. Dochód trafi do Fundacji Świętego Mikołaja, która pomaga dzieciom w zrujnowanej wojną Syrii.
rozwiń zwiń