Jak poradzić sobie z noworocznym przygnębieniem?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 11:30
Nadejście Nowego Roku nie u wszystkich wiąże się z tworzeniem listy postanowień i uporczywym dążeniu do ich realizacji. Przygnębienie związane z upływającym czasem potrafi dopaść wiele osób. Jak sobie z tym radzić? 
Audio
  • Jak poradzić sobie z noworocznym przygnębieniem? (Klub Trójki)
Jak poradzić sobie z noworocznym przygnębieniem?
Jak poradzić sobie z noworocznym przygnębieniem? Foto: Flickr/CC/Dafne Cholet

– W połowie swojego życia zaczynamy snuć refleksje, bać się śmierci lub stajemy się zagubieni. To zdecydowanie za wcześnie – zaznacza Jerzy Korpanty, tłumacz i znawca Jamesa Hillmana. Książka amerykańskiego psychologa pt. "Siła charakteru. O sensie i wartości długiego życia" pozwala zrozumieć problem lęku przed śmiercią, jak również pogodzić się z przemijaniem. – Starzenie się może być czymś niezwykle pożądanym i kreatywnym, a nie tym, czego należy się obawiać, uciekać i pozbywać – podkreśla gość Trójki.

Dlaczego warto czytać książki Jamesa Hillmana przed czterdziestką? Jaka jest różnica między starzeniem się, starością, a byciem starym? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której nie brakuje odpowiedzi na te i inne pytania. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: Jerzy Korpanty (tłumacz)
Data emisji: 1.01.2018
Godzina emisji: 21.07

kw/mk

Czytaj także

Czy meteorologia to już nauka, czy jeszcze wróżbiarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 11:00
Zima ma być mroźna, bo tak twierdzą amerykańscy naukowcy. Tyle tylko, że w zeszłym roku też miało być zimno, a było inaczej. Czy to zwykła pomyłka, czy obraz nędzy i rozpaczy, jeśli chodzi o naszą umiejętność przewidywania pogody?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki będzie człowiek przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 09:21
Jak zmienimy się w sensie cielesnym, fizycznym? Co te zmiany pociągną za sobą w dalszej perspektywie?
rozwiń zwiń