X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choroby psychogenne – epidemia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 22:00
– Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że pierwszoplanowe problemy, jakimi są dzisiaj choroby układu krążenia czy choroby nowotworowe, będą już niebawem na drugim planie, po szeroko pojętej problematyce zdrowia psychicznego – mówi w Trójce prof. Bohdan Wasilewski, psychiatra i psychoterapeuta.
Audio
  • Choroby psychogenne – epidemia XXI wieku (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

W audycji "Klub Trójki" mówimy o chorobach, których źródła należy szukać w naszej psychice. Ich przyczyny nie są organiczne, ale ból, który odczuwają osoby chore, jest całkowicie realny.

Według badań prowadzonych w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Norwegii problem może dotyczyć aż 30% pacjentów zgłaszających się do internistów. Tymczasem chorzy traktowani są często jak "wariaci" i "symulanci". 

– W chorobach psychosomatycznych nic nie jest tak jasne i oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka – mówi na naszej antenie dr Ewa Kiliszek z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. I choć choroby te pozostają długo niediagnozowane i nieleczone, dotyczą coraz większej liczby osób. – W tej chwili trwa era problemów z zakresu psychiki – stwierdza prof. Wasilewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której goście Dariusza Bugalskiego naświetlają problem chorób psychogennych, mówią o realnej skali zjawiska i realiach życia z chorobą.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: dr Ewa Kiliszek (psycholog z Instytutu Profilkatyki Społecznej i Resocjalizacji UW), prof. Bohdan Wasilewski (psychiatra i psychoterapeuta, dyrektor naczelny Instytutu Psychosomatycznego w Warszawie)
Data emisji: 8.01.2018
Godzina emisji: 21.07

iwo

Czytaj także

Między porażką i wolnością. Program naprawy nas samych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 23:30
- Jako społeczność powinniśmy dbać o to, by być sobą, spotkać się z drugim człowiekiem i założyć jakąś wspólnotę. Drugim zadaniem jest wymiar transcendentny - to, co pozostawimy przyszłym pokoleniom - mówi psychiatra, dr Zenon Waldemar Dudek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wartości, rozwój i moc. Dynamika spiralna drogą do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 00:36
- Pewne wyrazy mają dla nas szczególną moc, uruchamiają motywację, zachęcają do działania i podejmowania ryzyka, bo jesteśmy szczęśliwi i zharmonizowani, jeśli możemy realizować istotne dla nas wartości - mówi psycholog, dr Lidia D. Czarkowska.
rozwiń zwiń