X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym się kierować, podejmując decyzje?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 10:36
– Czujemy się coraz bardziej zagrożeni. Zmiany na świecie są tak szybkie i nieprzewidywalne, że nie wiemy, jak odbiją się na naszym życiu – mówi o rosnącym postępie technologicznym dr Anna Syrek–Kosowska.
Audio
  • Czym się kierować, podejmując decyzje? (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/East News

VUCA to anagram (lepiej brzmi po angielsku): Volatility (zmienność) – Uncertainty (niepewność) – Complexity (złożoność) – Ambiguity (wieloznaczność). Te słowa charakteryzują nasz dzisiejszy świat. Pływają po nim czarne łabędzie (Nassim Nicholas Taleb nazwał tak swoją teorię). "Czarny łabędź" to nieoczekiwane zdarzenie o poważnych konsekwencjach.

– My, jako ludzie, różnimy się percepcją złożoności świata. Ta różnica w dużym stopniu determinuje to, jak widzimy pewne tematy, w jakim kontekście rozważamy zmiany, z którymi się stykamy – zaznacza psycholog Anna Syrek–Kosowska. 

Zmiany w naszym życiu mogą odbijać się na naszej psychice na wiele różnych sposobów. Jak sobie radzić z problemami i czy każdy człowiek potrafi w ten sam sposób podejść do danego problemu? Czym się kierować, podejmując decyzje? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Anna Syrek–Kosowska (psycholog biznesu)
Data emisji: 16.01.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

Czy fala migrantów zmierzających do Europy się zmniejsza?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 15:40
Liczba migrantów, którzy w 2017 roku dotarli do wybrzeży europejskich zmalała w porówaniu z 2016 rokiem o połowę – z 335 tys. do 150 tys. Najbardziej spadek widoczny jest w przypadku Włoch – po raz pierwszy od 2013 roku liczba migrantów nie osiągnęła 200 tys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzyk morskich ptaków cichnie, bo jest ich coraz mniej...

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 22:30
Książka Adama Nicolsona "Krzyk morskich ptaków. Ginący świat podniebnych wędrowców" zawiera opowieści na temat spotkań z fulmarami, albatrosami, maskonurami, burzykami, głuptakami, alkami, mewami, kormoranami.
rozwiń zwiń