Źródła współczesnych metod komunikacji

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 14:00
Komunikowanie się to nieodłączny element życia każdego człowieka. Dziś te sposoby są bardzo rozbudowane. Jak to wyglądało kiedyś? Tomasz Rożek zaznaczył, że dyskusję warto zacząć od samych początków ludzkiego porozumiewania się.
Audio
  • Czy Internet ma duży wpływ na nasz sposób komunikowania? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dragana Gordic

kosmonauta 1200.jpg
Wszechświat na wyciągnięcie ręki. Czy aby na pewno?

– Możemy tylko podejrzewać od kiedy nasz gatunek posługiwał się komunikacją werbalną. Wszystko wskazuje też, że Neandertalczyk też mówił, ale ciężko określić jaki miał zakres semantyki – tłumaczy prof. Bogusław Pawłowski.

Na przestrzeni tysięcy lat formy komunikacji się zmieniały. W XXI wieku media społecznościowe sporo zmieniły. Ale czy na pewno? – Człowiek bardzo lubi się komunikować i bardzo chętnie wykorzystuje do tego media społecznościowe. Zagrożeniem jest to, że nagle mamy bardzo wiele śmieciowych i nieprawdziwych informacji. Zaczynamy mieć problem w odsiewem takich komunikatów. Polski internet jest przesiąknięty hejtem – mówi prof. Pawłowski.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: prof. Bogusław Pawłowski (antropolog), dr hab. Marcin Napiórkowski (semiotyk kultury)
Data emisji: 27.02.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/gs


Czytaj także

Jak wyglądałby świat bez organizacji pozarządowych?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 23:00
Amerykański Instytut Filmowy ogłosił dwa lata temu listę 100 Najbardziej Inspirujących Filmów Wszech Czasów. Pierwsze miejsce: "To wspaniałe życie", film z 1946 roku w reżyserii Franka Capry. Co ma wspólnego ma ta produkcja z organizacjami pozarządowymi? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewanie "Sto lat" wkrótce będzie nietaktem?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 13:23
Szansa, by dziecko urodzone w którymś z krajów wysoko rozwiniętych w 1914 roku dożyło setki, wynosiła jeden procent. Dziś? Pięćdziesiąt!
rozwiń zwiń