X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Słowacja w kryzysie politycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 08:00
Od trzech tygodni mieszkańcy Słowacji wychodzą na ulice, żądając wyjaśnienia zabójstwa dziennikarza śledczgo Jana Kuciaka i jego narzeczonej. Ostatni tekst, nad jakim pracował, to raport o związkach włoskiej mafii ze słowackimi politykami i biznesmenami.
Audio
  • Kto stoi za śmiercią słowackiego dziennikarza? (Klub Trójki)
Protest na Słowacji po zabójstwie dziennikarza Jana Kuciaka
Protest na Słowacji po zabójstwie dziennikarza Jana KuciakaFoto: Andrej Balaz/Shutterstock.com

kuciak 1200.jpg
Włochy i Słowacja. Mafijny wspólny mianownik

Słowacja pokazała swoją drugą, nieznaną twarz. Postulat nowych wyborów upadł, a nowy rząd tworzy kolega zmuszonego do dymisji premiera Roberta Fico. Aktywiści ruchów ulicznych zapowiadają kontynuację protestów. Czy nasi sąsiedzi zza Tatr znajdą drogę do wyjścia z politycznego labiryntu?

– Dlaczego ci ludzie wyszli na ulice? Bo po prostu przespali te, mówiąc delikatnie, niedoskonałości władzy. Czym tak naprawdę słowacki system jest, interesowała się niewielka grupa ludzi. I to byli właśnie czytelnicy różnych portali, m.in. obecni i byli politycy. Nagle pojawiła się grupa ludzi, która poczuła się przebudzona – mówi Jerzy Haszczyński, dziennikarz "Rzeczpospolitej".

– Na Słowacji toczą się równoległe śledztwa. Jedno dotyczy wyjaśnienia tego, kto zabił Jana Kuciaka i jego partnerkę. Są też sprawy, które dotyczą różnego rodzaju afer korupcyjnych czy gospodarczych. Aktualnie nie wiemy nic o tym, że mafia włoska czy Antonino Vadala mogli być zaangażowani w zabójstwo dziennikarza. Jedyną poszlaką jest ostatni tekst Jana Kuciaka – stwierdził Jakub Groszkowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Jakub Groszkowski (analityk Ośrodka Studiów Wschodnich), Jerzy Haszczyński (dziennikarz "Rzeczpospolitej")
Data emisji: 22.03.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Czytaj także

Kim jest "matka pochłaniająca"?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 07:00
W Warszawie zakończyło się coroczne, XXIII Forum Inspiracji Jungowskich. Jego tematem były, jak piszą jego organizatorzy, "kobiecość i macierzyństwo jako fenomeny psychologiczne, kulturowe i społeczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:54
W warszawskiej Zachęcie można obecnie oglądać wystawę "Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918". O ciekawych eksponatach rozmawialiśmy w audycji "Klub Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy państwa koncepcji Trójmorza?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 07:00
Klub Trójki poświęcony był wspólnemu doświadczeniu wolności w Europie Środkowej, które sięga od czasów średniowiecza po dzień dzisiejszy i znajduje swój wyraz w filozofii politycznej naszego regionu.
rozwiń zwiń