X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2018 07:00
Jurij Gagarin wypowiedział podobno po powrocie z kosmosu takie słowa: "Patrzyłem i patrzyłem, ale nie zobaczyłem Boga".
Audio
  • Poszukiwanie Boga na wiele sposobów (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Tinnakorn jorruang

shutterstock_164617403 franciszek 1200.jpg
Papież Franciszek. 5 lat pontyfikatu

Gdzie Go szukać? A może trzeba patrzeć jakoś inaczej?

– Jak można szukać kogoś, jeśli nie wiadomo jak on wygląda? Gagarin szukał Boga, który był projekcją i antropomorfizacją jego tęsknot, oczekiwań i pewnie tego, co mu powiedziano o tym, jak Bóg może wyglądać. Dlatego go nie zobaczył. Bóg nie jest taki jak my i nie jest rzeczą pośród innych rzeczy. Lepiej zamknąć oczy, a wtedy może coś się zobaczy – mówi o. Jacek Prusak, psychoterapeuta i członek redakcji "Tygodnika Powszechnego".

– Duchowość jest czymś niezwykle ważnym. Ona prowadzi nas w głąb i pozwala nam odkryć całe człowieczeństwo w tym człowieczeństwie, także naszą boskość. Żeby zmienić świat, tak aby stawał się coraz lepszy, musimy zwrócić uwagę na to, jak się rozwija nasza duchowość. Ludzie nie zmienią świata, jeśli będą mieli narzucone nakazy. Zrobią to wtedy, kiedy odnajdą dobro w sobie i będą chcieli je czynić – dodaje Maria Moneta-Malewska, mistrzyni i nauczycielka zen.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: Maria Moneta-Malewska (mistrzyni i nauczycielka zen), Maria Rościszewska (pismo "Kontakt", Klub Inteligencji Katolickiej), o. Jacek Prusak (jezuita, teolog, psychoterapeuta, członek redakcji "Tygodnika Powszechnego")
Data emisji: 26.03.2018
Godzina emisji: 21.08

kw

Czytaj także

Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 09:54
W warszawskiej Zachęcie można obecnie oglądać wystawę "Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918". O ciekawych eksponatach rozmawialiśmy w audycji "Klub Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co łączy państwa koncepcji Trójmorza?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 07:00
Klub Trójki poświęcony był wspólnemu doświadczeniu wolności w Europie Środkowej, które sięga od czasów średniowiecza po dzień dzisiejszy i znajduje swój wyraz w filozofii politycznej naszego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacja w kryzysie politycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 08:00
Od trzech tygodni mieszkańcy Słowacji wychodzą na ulice, żądając wyjaśnienia zabójstwa dziennikarza śledczgo Jana Kuciaka i jego narzeczonej. Ostatni tekst, nad jakim pracował, to raport o związkach włoskiej mafii ze słowackimi politykami i biznesmenami.
rozwiń zwiń