X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co jest dopuszczalne w miejscach religijnego kultu?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 22:00
Co staje się profanacją i naruszeniem sacrum? Kiedy zostaje przekroczony próg wrażliwości?
Audio
  • Kiedy zostaje przekroczona granica sfery sacrum? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Mistervlad

shutterstock_1054473443 bog wiara 1200.jpg
Gdzie szukać Boga i jak go odnaleźć?

W kościele na nowojorskim Manhattanie odbył się pokaz mody. Prezentowano tam stroje dla osób niepełnosprawnych. W trakcie śpiewano muzykę chóralną i gospel. Kilka lat temu w Warszawie odbył się podobny pokaz mody. W parafii św. Augustyna Maciej Zień zaprezentował swoją kolekcję. W przeciweństwie do wydarzenia w Nowym Jorku, tu zewsząd pojawiły się negatywne opinie, a na projektanta i organizatorów pokazu spadła fala krytyki.  

– Porównując te dwa wydarzenia, warto podkreślić, że różnica między nimi była niewielka, ale za to bardzo znacząca. Z jednej strony są ludzie z niepełnosprawnościami, którzy zostali zaproszeni do świątyni i tam w jakiś sposób wyróżnieni, otoczeni troską i miłością. Z drugiej strony mamy profesjonalny pokaz mody z udziałem profesjonalnych modelek, który już takich uczuć u nas nie wywołuje – wskazuje prof. Jacek Kopciński, krytyk teatralny i redaktor naczelny miesięcznika "Teatr". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska 
Goście: prof. Jacek Kopciński (krytyk teatralny, redaktor naczelny miesięcznika "Teatr"), Artur Wolski (teolog, promotor wydarzeń kulturalnych)
Data emisji: 28.03.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

Kim jest "matka pochłaniająca"?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 07:00
W Warszawie zakończyło się coroczne, XXIII Forum Inspiracji Jungowskich. Jego tematem były, jak piszą jego organizatorzy, "kobiecość i macierzyństwo jako fenomeny psychologiczne, kulturowe i społeczne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowacja w kryzysie politycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 08:00
Od trzech tygodni mieszkańcy Słowacji wychodzą na ulice, żądając wyjaśnienia zabójstwa dziennikarza śledczgo Jana Kuciaka i jego narzeczonej. Ostatni tekst, nad jakim pracował, to raport o związkach włoskiej mafii ze słowackimi politykami i biznesmenami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy możliwe jest "zaprojektowanie" swojego potomstwa?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2018 11:50
Gdy na przełomie XIX i XX wieku rodziła się genetyka a teorie Darwina były już dobrze znane na scenę weszła eugenika. Czy ta koncepcja za chwilę pojawi się po raz kolejny - tym razem dzięki skutecznym metodom edycji genów?
rozwiń zwiń