X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy II wojna światowa czegoś nas nauczyła?

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 22:30
W powieści Bułhakowa widzimy, jak Woland pokazuje Małgorzacie migoczący globus: "Czy widzi pani ten, na przykład, skrawek omywanego przez ocean lądu? Proszę popatrzyć, jak się rozżarzył. Wybuchła tam wojna".
Audio
Warszawa. Uroczystości z okazji pierwszej rocznicy wybuchu wojny. Konstantin Hierl (trzeci z prawej), Ludwig Fischer (czwarty z prawej) i Schenckendorff (drugi z prawej) dokonują przeglądu kompanii honorowych Służby Pracy Rzeszy na pl. Saskim. (1940-09-01)
Warszawa. Uroczystości z okazji pierwszej rocznicy wybuchu wojny. Konstantin Hierl (trzeci z prawej), Ludwig Fischer (czwarty z prawej) i Schenckendorff (drugi z prawej) dokonują przeglądu kompanii honorowych Służby Pracy Rzeszy na pl. Saskim. (1940-09-01)Foto: NAC/autor nieznany

Okładka książki "Znaczenie wojny. Pytania o wojnę sprawiedliwą" Okładka książki "Znaczenie wojny. Pytania o wojnę sprawiedliwą"

8 maja 1945 roku hitlerowskie Niemcy podpisały akt bezwarunkowej kapitulacji. Zakończyła się II wojna światowa w Europie. Dzisiaj mija kolejna rocznica.

– Napisałam tę książkę po to, aby przyglądnąć się wojnie i może ją trochę oswoić. Pokazać jak sobie z nią radzimy i w jaki sposób możemy sobie radzić. Jak opowiada o niej literatura i mówią o niej intymne dzienniki, listy czy opowieści osób, które doświadczyły wojny. Jak radzą sobie z nią dziennikarze – mówi Magdalena Baran, autorka książki "Znaczenie wojny. Pytania o wojnę sprawiedliwą".

"Nigdy więcej wojny"? A jednak to nieprawda. Czy historia wojen, a zwłaszcza pamięć drugiej wojny światowej i doświadczenie tych kolejnych, czegoś nas nauczyły? Może rozstrzygnięcia tego, czym jest wojna sprawiedliwa? Czym? A może to określenie jest oksymoronem? Może każda wojna jest niesprawiedliwa?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Magdalena Baran (filozofka, publicystka)
Data emisji: 8.05.2018
Godzina emisji: 21.07

kw

Czytaj także

"Dama z gronostajem". Jak ważna jest dla Polski?

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 22:00
Wciąż silne emocje wzbudza sprawa "Damy z gronostajem", znanej również jako "Dama z łasiczką", oraz innych obiektów muzealnych, które zakupiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje polsko-litewskie na przestrzeni lat

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 22:10
Konstytucja 3 maja zlikwidowała litewską samodzielność w ramach unii z Polską i stanowi cezurę w naszych relacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczna filozofia naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 22:30
"Wiek XXI będzie wiekiem ekologicznym albo nie będzie go wcale". Autor tych słów, Henryk Skolimowski, wybitny filozof, odszedł 6 kwietnia.
rozwiń zwiń