X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak będzie wyglądał budżet UE?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 22:00
Rozpoczyna się wielka gra o podział budżetu Unii Europejskiej. Zderzą się w niej interesy krajów całej wspólnoty.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bilanol/Shutterstock.com

shutterstock_787193068 polska izrael flagi 1200.jpg
Trudny dyskurs polsko-żydowski

Kraje północne, przekonane, że utrzymują biedniejsze kraje Unii z interesami państw unijnego południa, w którym nie brak głosów, że waluta euro to narzędzie ekonomicznego uzależnienia ich państw. W poprzek tego sporu znajduje się zjawisko emancypacji rosnących w siłę państw Grupy Wyszehradzkiej i państw bałtyckich, które narzekają na zbyt długo trwający "status młodszego brata".

Jednocześnie Unia zmaga się z wewnętrznym podziałem na tle stosunku do USA i Rosji. Prezydent Donald Trump – po wprowadzeniu sankcji wobec Iranu i odrzucając porozumienie atomowe UE i USA z tym krajem – wywołał gniewne reakcje w wielu europejskich stolicach.

Z kolei Włochy, gdzie nowy rząd tworzyć będzie Ruchu Pięciu Gwiazd i Liga – otwarcie wzywa do zniesienia sankcji unijnych wobec Rosji. Jak Unia rozwiąże te problemy i pogodzi przeciwstawne racje? Jak powinna w tej grze zachowywać Polska?

– My, jako Polacy, chcemy być w Unii Europejskiej i chcemy, żeby ona trwała. Z drugiej strony uważamy, że wymaga dużych przetasowań. W dużej mierze zgadzamy się z opinią partii establishmentowych – mówi Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. 

– Gdy przyjrzymy się dzisiejszemu składowi Rady Europejskiej, to zauważymy, że różnice pomiędzy dzisiejszym, a tym z ostatniego budżetu (z 2013 roku - przyp. red.), są z jednej strony spore. Zręby są jednak te same – podkreśla Agaton Koziński z dziennika "Polska The Times". 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Agaton Koziński (dziennik "Polska The Times"), Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Instutute)
Data emisji: 23.05.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

Zamiatane, przemilczane, czyli niewygodne prawdy o współczesnym (wspaniałym?) świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 22:00
Czy świat singli ma przyszłość? Pomijając problemy biologicznej natury (w przypadku chęci posiadania potomstwa) – pojawiają się zawiłości i komplikacje natury psychicznej, emocjonalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kongres Polska Wielki Projekt to miejsce debaty o Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:53
– Bardzo nam zależy na tym, by Kongres Polska Wielki Projekt był takim "przypominaczem", że coś więcej jest ważne dla Polaków niż tylko "ciepła woda w kranie" – powiedział w radiowej Trójce Tomasz Matynia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O żydowskich opiekunkach w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 22:12
Hanna Krall w posłowiu do tej książki pisze tak: "To nieprawda, że zło jest banalne. Zło jest kunsztowne i wyszukane (…) To dobro jest banalne. Niepozorne, niepokaźne. Czasem nazwiska pozbawione, czasem imienia".
rozwiń zwiń