X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy czeka nas gerontokracja?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 22:00
Wielkimi krokami zbliża się moment, gdy emeryci staną się największą grupą wyborców w Polsce. Czy w związku z tym grozi nam gerontokracja?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pryzmat/shutterstock.com

shutterstock_577288819 praca 1200.jpg
Po co pracujemy?

Grozi nie tylko nam, bo wiele krajów jest w podobnej sytuacji. Jakie będzie mieć ona konsekwencje i jak im przeciwdziałać? Czy wprowadzenie głosowania rodzinnego może być panaceum demokracji na zagrożenia płynące ze strony demografii?

– Na 2050 rok możemy przedstawić kilka różnych prognoz. Jedne są bardziej optymistyczne, a drugie mniej. Proporcje polskiego społeczeństwa radykalnie się zmienią. Dziś na jedną osobę w wieku emerytalnym przypadają trzy osoby pracujące. W 2050 roku będzie półtorej osoby na jednego emeryta – mówi Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego.

– Od setek lat marzyliśmy, by żyć dłużej. Mamy lepsze nawyki, kolejne pokolenia są lepiej odżywione i bardziej wykształcone. Prognozy GUS nie są zbyt optymistyczne, ale to nie jest tak, że jesteśmy skazani na jakiś fatalizm – podkreśla Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Legutko
Goście: Bartosz Marczuk (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej), Paweł Bińkowski (ekspert Związku Przedsiębiorców), Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński)
Data emisji: 24.05.2018
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Czytaj także

"Kongres Polska Wielki Projekt to miejsce debaty o Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:53
– Bardzo nam zależy na tym, by Kongres Polska Wielki Projekt był takim "przypominaczem", że coś więcej jest ważne dla Polaków niż tylko "ciepła woda w kranie" – powiedział w radiowej Trójce Tomasz Matynia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O żydowskich opiekunkach w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 22:12
Hanna Krall w posłowiu do tej książki pisze tak: "To nieprawda, że zło jest banalne. Zło jest kunsztowne i wyszukane (…) To dobro jest banalne. Niepozorne, niepokaźne. Czasem nazwiska pozbawione, czasem imienia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będzie wyglądał budżet UE?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 22:00
Rozpoczyna się wielka gra o podział budżetu Unii Europejskiej. Zderzą się w niej interesy krajów całej wspólnoty.
rozwiń zwiń