X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy czeka nas przyszłość bez antybiotyków?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 07:28
Dzięki dobrym bakteriom możemy funkcjonować. Te złe zwalczamy np. antybiotykami. Ostatnie badania niestety potwierdzają, że jednak te bakterie, które szkodzą, wymknęły się spod kontroli…
Audio
  • Jak radzić sobie z bakteriami odpornymi na antybiotyki? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Branislav Cerven/shutterstock.com

dna genetyka rodzice dzieci 1200 free
Czy możliwe jest "zaprojektowanie" swojego potomstwa?

Bakterie, które są odporne na antybiotyki, coraz częściej występują w naszym otoczeniu. Dlaczego tak się dzieje? Badania potwierdzają, że jest to spowodowane m.in. złą higieną w szpitalach, brakiem sprzętu czy specjalistów. Czy będziemy się leczyć bez antybiotyków? Co robić, aby się nie zarażać? 

– Raport NIK jest dość szokujący. W moim przekonaniu wnioski są prawdziwe. Profilaktyka zakażeń na terenie naszych szpitali nie działa w sposób optymalny – mówi dr Tomasz Ozorowski, lekarz i prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej. 

– New delhi to bakteria, która występuje naturalnie w przewodzie pokarmowym człowieka. Problem rodzi się wtedy, kiedy zaczyna ona wywoływać zakażenie. Taka bakteria może doprowadzić do różnych powikłań, a nawet śmierci – przestrzega Sławomir Słowicz, mikrobiolog środowiskowy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 

Jak unikać bakterii? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek 
Goście: dr Tomasz Ozorowski (lekarz, prezes Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej), dr Sławomir Słowicz (mikrobiolog środowiskowy, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski w Katowicach)
Data emisji: 29.05.2018
Godzina emisji: 21.09

kw/mk

Czytaj także

Jak będzie wyglądał budżet UE?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 22:00
Rozpoczyna się wielka gra o podział budżetu Unii Europejskiej. Zderzą się w niej interesy krajów całej wspólnoty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czeka nas gerontokracja?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 22:00
Wielkimi krokami zbliża się moment, gdy emeryci staną się największą grupą wyborców w Polsce. Czy w związku z tym grozi nam gerontokracja?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czyżewski: musimy budować wspólnoty

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 22:00
Krzysztof Czyżewski jest – tak mówi o sobie – "nejmarem". Nejmarem? To jakieś nieporozumienie: Neymar, przez "y", to przecież wybitny piłkarz… A "nejmar" przez "j"? Tak na Bałkanach nazywano budowniczych mostów. Ośrodek "Pogranicze" buduje niewidzialne mosty między kulturami i pokoleniami.
rozwiń zwiń