X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciało jako sztuka

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 22:00
Temat wywołany został wydaną niedawno w Polsce książką – wspomnieniami Mariny Abramović "Pokonać mur" oraz dokumentem filmowy o życiu jednego z najgłośniejszych projektantów w historii mody – Alexandra McQueena.
Audio
  • W jaki sposób można uczynić z ciała sztukę? (Klub Trójki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrey Yurlov/Shutterstock.com

Dwugodzinny obraz powstał wedle pomysłu bohatera, który… zaplanował własne samobójstwo jako finał jednego z pokazów. To prowokuje do rozważań – czym jest performance?

Jak pokonać własny wstyd, jednocześnie zachowując swoistą niewinność? Jak pokazać ciało bez ekshibicjonizmu, jakie stosować treningi duchowe i fizyczne, żeby podołać trudom performanców i w ogóle – jak traktować swe ciało, by przeobraziło się w sztukę, by było jedyną materią artystycznego działania, by stało się nośnikiem pewnych treści, komunikatem, a zarazem nabrało cech "ciała uniwersalnego"?

– Marina Abramović wyszła ze sztuk plastycznych, miała długie epizody malarskie, ale w pewnym momencie jej ciało stało się obiektem artystycznym. W związku z tym, bardzo zbliżyła się do sztuk performatywnych i teatru. To, co wypracowała, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę z ciałem, koncentrację, uważność i obecność, o których sama mówi, to niezwykle ważne elementy spektaklu teatralnego i pozwalają patrzeć na nią jako artystkę sceny, artystkę przedstawienia – mówi dr Jacek Kopciński.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście: Antonina Konopelska (artystka wizualna), dr Jacek Kopciński (historyk literatury, krytyk teatralny)
Data emisji: 6.06.2018
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Czytaj także

Nieśmiertelność przez śmierć (przedwczesną)

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 08:54
Są dwa powody, żeby podjąć ten wątek: niedawne Święto Zmarłych i Zaduszki, ale też… powstanie Radio Chopin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu istoty performatywności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 21:00
W piątek 27 kwietnia w Centrum Sztuki Wspoółczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie została otwarta wystawa "Inne tańce", której tematem jest tzw. zwrot performatywny we współczesnych sztukach wizualnych.
rozwiń zwiń