Czy Rosja chce na mundialu wygrać coś więcej?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 22:00
Mundial w Rosji to nie tylko wydarzenie sportowe. Władimir Putin gra o coś więcej. Chce przerwać izolację, w jakiej się znalazł na skutek aneksji Krymu, inwazji na Ukrainę czy użycia broni chemicznej na terenie Anglii. Czy Rosja wygra mundial… poza boiskiem? 
Audio
  • Mundial. O co tak naprawdę gra Rosja? (Klub Trójki)
Kreml, Moskwa
Kreml, MoskwaFoto: Pixabay (domena publiczna)

– W 1980 roku w Rosji odbyły się igrzyska olimpijskie, które, na wniosek USA, zbojkotowała zdecydowana większość państw zachodnich. W tej chwili do tego nie doszło, choć Wielka Brytania do tego namawiała. Najważniejsi przywódcy nie pojawili się na meczu otwarcia, a Emmanuel Macron ogłosił, że jeżeli Francuzi zajdą daleko w turnieju, to nie wyklucza pojawienia się w Rosji. Wszystko wygląda na to, że jakikolwiek bojkot tutaj nie ma prawa się udać – mówi dziennikarka Maria Przełomiec.

– To genialna promocja. Putin ma szansę przedstawić Rosję jako normalny kraj, w którym jest wolność, wszystko jest pięknie, radośnie i bardzo czysto. To idealna PR-owa zagrywka i na tym polega problem Zachodu. Co z tym zrobić? – pyta Aleksandra Rybińska z tygodnika "Sieci".

Czy Putinowi uda się ocieplić wizerunek Rosji dzięki zorganizowaniu mistrzostw świata? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Legutko
Goście: Maria Przełomiec (Studio Wschód) i Aleksandra Rybińska (tygodnik "Sieci", portal wPolityce.pl)
Data emisji: 21.06.2018
Godzina emisji: 21.10

ml/mk

Czytaj także

Jaki pomysł na siebie ma Rosja?

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 22:00
Jaka będzie polityka Moskwy w perspektywie roku, 5 lat, 10 lat, 25 lat?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego Władimir Putin jedzie do Austrii?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 19:00
Celem pierwszej podróży zagranicznej prezydenta Putina po zaprzysiężeniu na czwartą kadencję jest Austria, kraj uważany za przyjaźnie nastawiony wobec Rosji.
rozwiń zwiń