Czy medytacja pozwala przetrwać trudny czas?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 23:00
Tematem tego wydania "Klubu Trójki" jest siła medytacji. Jak wiele jest ona w stanie nam dać?
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: maxpetrov/Shutterstock.com

Przeżywaliśmy niedawno historię uwięzionych przez 17 dni w zalanej wodą jaskini drużyny piłkarskiej dwunastu tajskich chłopców i ich trenera. Komandosi z Navy Seals napisali po udanej akcji, że nie są pewni, czy to kwestia cudu, czy nauki, czy jeszcze co innego". A rzecznik rządu powiedział, że chłopcy przetrwali dzięki "oczywiście, medytacji". Nauczył jej ich trener Ekkapol Chantawong, który przez dziesięć lat praktykował w buddyjskim klasztorze. Czyli, medytacja pozwala przetrwać najtrudniejsze.

O jej sile rozmawiamy z księdzem doktorem Stanisławem Radoniem oraz Wojciechem Karczmarzykiem. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście:
ks. dr Stanisław Radoń (badacz medytacji, autor monografii "Czy medytacja naprawdę działa?"), Wojciech Karczmarzyk (terapeuta, nauczyciel jogi, współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Integracji Strukturalnej)
Data emisji: 23.07.2018
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

"Współdziałanie wcale nie jest ideą utopijną"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 10:17
– Musimy sobie zdać sprawę z jednej podstawowej rzeczy: człowiek jest istotą społeczną – powiedział w radiowej Trójce prof. Korab-Karpowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filozofia szkolenia w tenisie stołowym

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 10:34
– W "jaskiniowym" podejściu do sportu chodzi o wynik. A może być on czymś więcej. Może być narzędziem do rozwoju fizycznego, ale też do innych aspektów rozwoju – powiedział w radiowej Trójce Jerzy Grycan.
rozwiń zwiń