X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Globalne ocieplenie. Badania i apele naukowców

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2018 22:20
Upały znów wracają. Czy ich fala, która ogarnęła całą półkulę północną, jest efektem globalnego ocieplenia spowodowanego przez człowieka?
Audio
  • Jak walczyć z globalnym ociepleniem? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tom Wang/Shutterstock

pszczoły_1200.jpg
Wspólna przyszłość ludzi i pszczół

Takie obliczenia przedstawili badacze z World Weather Attribution, czyli uczeni z m.in. Princeton, Królewskiego Instytutu Meteorologicznego w Holandii, Oxfordu. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku grupa ponad 15 tysięcy przedstawicieli świata nauki ze 184 krajów (w tym 105 naukowców z Polski), opublikowała alarmujący apel – ostrzeżenie: "World Scientists' Warning to Humanity: A Second Notice". To już druga przestroga w ciągu ostatnich 30 lat. Pierwsza ukazała się bowiem w 1992 roku. Sytuacja naszej planety uległa od tego czasu, poza jednym parametrem – emisją freonu, znacznemu pogorszeniu… 

– Straciliśmy 29 procent kręgowców, martwe strefy w oceanach wzrosły o 75 procent, zniknęło również 129 milionów hektarów lasów tropikalnych – wymienia straty na naszej planecie z ostatnich 25 lat prof. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. – Zmieniliśmy obraz planety w sposób niewyobrażalny – dodaje.

Jak walczyć z globalnym ociepleniem? Co nam grozi w przyszłości? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście:
 prof. dr hab. Joanna Pijanowska (przewodnicząca Państwowej Rady Ochrony Przyrody, kierownik Zakładu Hydrobiologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego), dr Anna Kalinowska (dyrektor Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego, Człowiek Roku 2003 Polskiej Ekologii), prof. dr hab. Piotr Skubała (Uniwersytet Śląski, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, ekolog, ekspert Komisji Europejskiej w Brukseli, członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska)
Data emisji: 6.08.2018
Godzina emisji: 21.10

kw/mk

Czytaj także

Kapelani Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 22:15
Nazywani są bohaterami drugiego lub trzeciego planu. Rzadko pojawiają się jako pierwszoplanowe postacie, jednak odegrali znaczącą rolę w czasie Powstania Warszawskiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy potrzebujemy deglomeracji?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 22:15
Małe jest piękne! Ta zasada odnosi się także do polskich miast. Jesteśmy bowiem krajem policentrycznym. Niestety małe i średnie ośrodki w gwałtownym tempie się wyludniają i tracą na znaczeniu.
rozwiń zwiń