X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hybrydowa muzyka Projektu Arboretum

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 22:00
Ola Turkiewicz i Jacek Górski to pomysłodawcy, twórcy i wykonawcy Projektu Arboretum. W Trójce mówili, co skłoniło ich do sięgnięcia do tradycyjnej muzyki, poezji i legend.
Audio
II Projekt Arboretum
II Projekt ArboretumFoto: Jacek Raniowski/mat. prasowe

Maciej_Zembaty_1200.jpg
Zembaty humor

Na czym polega "hybrydowe" potraktowanie tej twórczości? Koncerty w Mrągowie, które odbyły się 3 i 4 sierpnia tego roku, przypieczętowały piąte urodziny Projektu Arboretum, a 15 sierpnia ten sam duet Turkiewicz-Górski organizuje "Koncert Niepodległości" (to osobna, choć pokrewna sfera działalności) u polskich Tatarów w Kruszynianach. 

– Słowo "arboretum" pochodzi z łaciny i ma podwójne znaczenie. Jeżeli spojrzymy na to z punktu widzenia biologicznego, to jest to ogród botaniczny, który przechowuje drzewa. Jednak w genealogii "arboretum" to po prostu nasze korzenie, nasza historia – mówił Jacek Górski. 

– To poszukiwania, sięganie do źródeł. Odnajdujemy śpiewniki, w których są zapisy nutowe pieśni mazurskich. Generalnie to kultura, która praktycznie zanikła. Dziś nie ma już prawdziwych odtwórców, którzy potrafili zaśpiewać te pieśni – dodała Ola Turkiewicz.

Czym charakteryzuje się tradycja i kultura mazurska? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzący: Justyna Godz i Janusz Deblessem
Goście:
 Ola Turkiewicz, Jacek Górski (pomysłodawcy, twórcy i wykonawcy Projektu Arboretum), Wojciech Darski (poeta i przewodnik z Giżycka)
Data emisji: 13.08.2018
Godzina emisji: 21.07

kw/mk

Czytaj także

Wspomnienie Piotra Szulkina

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 22:30
5 sierpnia zmarł Piotr Szulkin – reżyser, scenarzysta, prozaik, pedagog. Autor filmów "Golem", "Wojna światów – następne stulecie", "O-bi, o-ba. Koniec cywilizacji" czy "Ubu król".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ordynarni kulturalni

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 22:30
Wszędzie słyszy się przekleństwa, nawet w miejscach uchodzących za enklawy kultury: na uniwersytetach, wśród koryfeuszy kultury, w mediach, nie mówiąc o ekranie dużym czy małym. Czy wulgaryzmy przestały nas razić? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PZPR w życiorysie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 22:15
W audycji goście Piotra Semki rozmawiali o rozliczeniach z członkostwem w partii rządzącej w czasach PRL.
rozwiń zwiń