Rola kultury w rozwijaniu średnich miast

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 22:00
Jak przez kulturę rozwijać lokalne społeczności? O tym rozmawialiśmy z gośćmi "Klubu Trójki".
Audio
  • Czy kultura pomaga w rozwoju miast? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Farianna/Shutterstock.com

Magdalena Kubecka, badaczka i animatorka kultury, doktorantka w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, pisze doktorat o uwarunkowaniach rozwoju kultury w średnich miastach w Polsce. Prowadzi bloga poświęconego tematyce miejskiej: "Średniomiejsko". Pytaliśmy ją m.in. o to, jak przez kulturę rozwijać lokalne społeczności. 

Zaproszenie do rozmowy przyjęli także: Artur Celiński – wicenaczelny "Magazynu Miasta" i kurator projektu "Rozmowy zamiejscowe" i Katarzyna Pokuta – animatorka kultury z Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadząca: Katarzyna Borowiecka
Goście:
 Magdalena Kubecka (badaczka i animatorka kultury, doktorantka w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW), Artur Celiński (wicenaczelny "Magazynu Miasta" i kurator projektu "Rozmowy zamiejscowe"), Katarzyna Pokuta (animatorka kultury z Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie)
Data emisji: 14.08.2018
Godzina emisji: 21.08

ml/mk

Czytaj także

Filmy i książki nie tylko dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 13:30
Powrót do dzieciństwa, łzy wzruszenia lub śmiechu. Tym razem w Zesatwie Powiększonym o książkach, filmach i serialach dla dzieci, które także dorosłych potrafią chwycić za serce, ale i znakomicie rozbawić. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewiarygodne przygody Terry’ego Gilliama

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2018 13:00
– Mieliśmy wielkie szczęście. Teraz takiej komediowej grupie byłoby bardzo ciężko, a my trafiliśmy na właściwy czas – mówi Terry Gilliam, wspominając początki działalności Monty Pythona.
rozwiń zwiń