X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talenty Trójki 2018: laureaci i jurorzy o znaczeniu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 22:15
Poznaliśmy laureatów Talentów Trójki. Nagrodzeni zostali: aktorka Monika Frajczyk – w kategorii Teatr, artystka multidyscyplinarna Irmina Rusicka – w kategorii Sztuki Wizualne oraz reżyser Jakub Radej – w kategorii Film.
Audio
  • Laureaci i jurorzy konkursu Talenty Trójki o pracy artysty (Klub Trójki)
Gala Talentów Trójki 2018
Gala Talentów Trójki 2018Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– Dla mnie teatr to są przede wszystkim ludzie i spotkania z nimi. Nie ma nic ważniejszego w teatrze niż człowiek, z którym wychodzę na scenę – mówiła w "Klubie Trójki" Monika Frajczyk wyróżniona Talentem Trójki m.in. za rolę Panny Młodej w "Weselu". Marek Kochan, juror w kategorii Teatr, przyznał, że jego zdaniem z trzech konkursowych kategorii właśnie w teatrze najsilniej obecny jest eksperyment. – Dla mnie teatr to rozciąganie formy, rozciąganie umysłu – ocenił. 

O wadze znalezienia języka adekwatnego do pewnej emocji mówił Stanisław Ruksza, przewodniczący jury w kategorii Sztuki Wizualne. – Bardzo nie lubię sztuki, która potem staje się np. publicystyką albo sprowadza się tylko do jednego poziomu. Prace Irminy są wielopoziomowe – podkreślił. Wyróżniona przyznała, że pytanie o sprawczość sztuki i jej wpływ na rzeczywistość spędza jej sen z powiek. – Uczę się tego, w jaki sposób można wychodzić z bezpiecznej galerii, choć tam też można opowiadać dużo ważnych rzeczy – mówiła artystka podkreślając jednocześnie znaczenie indywidualnego kontaktu.

O indywidualnym podejściu do każdego filmu mówił laureat Talentu Trójki w tej kategorii, Jakub Radej. – Wydaje mi się, że każdy film wymaga zupełnie osobnego podejścia. Zastanowienia się, jaką formą ugryźć dany temat. Czy znalazłem swoją drogę? Chyba nie – przyznał, dodając że jej odnalezienie może oznaczać koniec robienia filmów. Jowita Budnik, przewodnicząca jury w kategorii Film, podkreślała wyjątkowość laureata. – Mogliśmy zaobserwować, jak młody reżyser pracuje z aktorami, jakie ma pomysły na rozwiązanie konkretnych scen. To daje świadectwo, że jest bardzo młodym człowiekiem, a jednocześnie wszechstronnym – przyznała. 


Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście:
 Monika Frajczyk (laureatka Talentu Trójki w kategorii Teatr), Marek Kochan (członek jury, pisarz), Irmina Rusicka (laureatka Talentu Trójki w kategorii Sztuki Wizualne), Agnieszka Obszańska (dziennikarka Trójki, jurorka), Stanisław Ruksza (przewodniczący jury w kategorii Sztuki Wizealne, kurator sztuki), Jowita Budnik (przewodnicząca jury w kategorii Film), Piotr Domalewski (członek jury), Jakub Radej (laureat Talentu Trójki w kategorii Film)
Data emisji: 10.09.2018
Godzina emisji: 21.09

gs/ml


Czytaj także

Znamy laureatów Talentów Trójki 2018

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 21:50
W poniedziałek 10 września poznaliśmy laureatów Talentów Trójki – organizowanego przez Program 3 Polskiego Radia konkursu dla młodych twórców. Nagrodę specjalną – Diament Trójki – odebrał wybitny reżyser Janusz Majewski.
rozwiń zwiń