X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pedofilia w kościele. Problem do rozwiązania?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 22:00
Przy okazji niedawnej wizyty papieża Franciszka wrócił problem pedofilii i innych patologii na tle seksualnym w Kościele katolickim.
Audio
  • Jak naprawić Kościół katolicki? (Klub Trójki)
Protest przeciwko wizycie papieża Franciszka w Dublinie w sierpniu 2018, wywołany doniesieniami o ukrywaniu przypadków pedofilii w Kościele.
Protest przeciwko wizycie papieża Franciszka w Dublinie w sierpniu 2018, wywołany doniesieniami o ukrywaniu przypadków pedofilii w Kościele.Foto: Nabil Imran/Shutterstock.com

Pytam moich gości jak wielka jest skala wykorzystywania seksualnego w Kościele, dlaczego tak wielu winnych zbrodni było chronionych przez hierarchów. Rozmawiamy o tym, jak i czy w ogóle hierarchowie Kościoła mogą zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy.

Jakie zmiany systemowe w Kościele mogą pomóc w uzdrowieniu sytuacji? Pytam także moich gości o problem wykorzystywania na tle seksualnym w Kościele polskim i o to, czy papież Jan Paweł II zrobił wystarczająco dużo, by przeciwdziałać niecnym praktykom niektórych duchownych.

Na powyższe pytania odpowiadają Ewa Kusz, która dwukrotnie uczestniczyła jako audytorka w Synodzie Biskupów (2008 i 2012), a w latach 2004-2008 i 2011-2012 była przewodniczącą Światowej Konferencji Instytutów Świeckich; dominikanin Paweł Krupa OP i dziennikarz Artur Sporniak.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Rosiak
Goście:
Ewa Kusz (psycholog, seksuolog, terapeuta, wicedyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum, publicystka Więzi), Paweł Krupa OP (Dominikanin), Artur Sporniak (dziennikarz, "Tygodnik Powszechny")
Data emisji: 11.09.2018
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

Jak oceniany jest pontyfikat papieża Franciszka?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 16:00
Minęło 5 lat od inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. Wielu wiąże z nim ogromne nadzieje, inni krytykują go. Skąd się bierze ta rozbieżność?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek i jego reakcja na pedofilię w Kościele katolickim

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 16:16
Papież Franciszek przyjeżdża do Irlandii. W tle jego list w sprawie pedofilii w Kościele katolickim i kryzys Kościoła w Irlandii.
rozwiń zwiń