X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tam, gdzie powstaje sztuka

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 22:00
Czym jest pracownia artystyczna? Oczywiście miejscem pracy twórczej. Lecz także swoistym przedłużeniem dzieła, wyznaniem wiary artysty, jego fascynacji i sympatii. 
Audio
  • Jak wygląda praca w pracowni sztuki? (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: dudassbela/Pixabay

Jego autoportretem. Poza tym niektóre atelier to kulturalna scheda narodu. Pracownie-muzea generują też niemałe zyski, jeśli stają się turystyczną atrakcją. Jak traktujemy to specyficzne dobro w Polsce?

Zdarza się, że po śmierci właściciela wszystkie gromadzone latami "skarby" trafiają na śmietnik i atelier przechodzi w ręce kolejnego artysty – co często zdarzało się w PRL-u. Obecnie artystyczne pracownie są zagrożone z racji urynkowienia cen mieszkań i lokali użytkowych. Miejsca te, choć nieraz "wybrakowane" pod względem wyposażenia, zazwyczaj miały atrakcyjną lokalizację.

Żeby zapobiec dewastacji, w maju br. ukonstytuował się Zespół ds. Warszawskich Historycznych Pracowni Artystycznych. Jakimi osiągnięciami może pochwalić się to ciało?

Co zostało bezpowrotnie stracone, a co jeszcze daje się ocalić? Czym stało się mieszkanie-pracownia po Henryku Stażewskim? Kto zajął się domem Hansenów w Szumlinie? W co przekształcono dom Tadeusza Kantora w Hucisku?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Goście:
Agnieszka Bagińska (historyczka sztuki, współkuratorka wystawy "Józef Brandt", autorka książki "Pracownia artysty"), Lech Stangret (historyk sztuki, aktor Teatru Cricot Tadeusza Kantora, bratanek Marii Stangret-Kantor), Michał Krasucki (stołeczny konserwator zabytków)
Data emisji: 12.09.2018
Godzina emisji: 21.09

ml/gs

Czytaj także

Cena ukryta pod farbą

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 17:00
Tym razem o naprawdę niewidocznym elemencie sztuki: o cenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak samorządy traktują kulturę?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 22:15
Na początku naszej transformacji ustrojowej niektórzy byli zdania, że kultura sama się utrzyma. Toteż w wolnorynkowej rywalizacji wielu zaczęło stosować popkulturowe zasady działania w odniesieniu do kultury.
rozwiń zwiń