X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak tworzyć kino historyczne atrakcyjne dla widza?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 22:00
Tego lata do kin trafiły dwie produkcje opowiadające o historii Dywizjonu 303. Który film lepiej odzwierciedlił historię? Czy Polacy chętnie wybierają się na takie produkcje? 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/MikhailSh

cud nad Wisłą 663.jpg
"Cud nad Wisłą". Jak o nim mówić?

W kinach walczą ze sobą dwa "Dywizjony 303". Długo ich tam nie było, bo mniej więcej pół wieku, czyli od premiery brytyjskiej produkcji "Bitwa o Anglię". Teraz mamy dzielnych, polskich pilotów w rolach głównych i to od razu w dwóch produkcjach: polskiej i angielskiej. Czy to oznacza przełom w kinie historycznym? Czy za ilością idzie jakość?

– Postawiłbym tutaj na remis. Każdy z tych filmów ma swoje zalety. Polecałbym obejrzeć obydwa i porównać. To jest ciekawy temat do dyskusji. Tym bardziej, że brytyjska produkcja jest bardziej patriotyczna – tłumaczy krytyk filmowy Wiesław Chełminiak.

– Musimy robić kino historyczne, bo każda fałszywa historia jest źródłem fałszywej polityki – zaznacza dramaturg i scenarzysta Wojciech Tomczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Legutko
Goście: 
Wojciech Tomczyk (dramaturg, scenarzysta), Wiesław Chełminiak (krytyk filmowy)
Data emisji: 13.09.2018
Godzina emisji: 21.10

kw/gs

Czytaj także

Talenty Trójki 2018: laureaci i jurorzy o znaczeniu sztuki

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 22:15
Poznaliśmy laureatów Talentów Trójki. Nagrodzeni zostali: aktorka Monika Frajczyk – w kategorii Teatr, artystka multidyscyplinarna Irmina Rusicka – w kategorii Sztuki Wizualne oraz reżyser Jakub Radej – w kategorii Film.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pedofilia w kościele. Problem do rozwiązania?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 22:00
Przy okazji niedawnej wizyty papieża Franciszka wrócił problem pedofilii i innych patologii na tle seksualnym w Kościele katolickim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tam, gdzie powstaje sztuka

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 22:00
Czym jest pracownia artystyczna? Oczywiście miejscem pracy twórczej. Lecz także swoistym przedłużeniem dzieła, wyznaniem wiary artysty, jego fascynacji i sympatii. 
rozwiń zwiń