Duchowy wymiar rajdów motocyklowych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 22:00
– Polacy potrafią używać motocykli z sensem. Jest w nas taki pierwiastek, że mamy potrzebę ducha, szacunek do ludzi i historii - opowiadały w "Klubie Trójki" Katarzyna Wróblewska i Iwona Węgrzyn-Bocheńska, dwie kobiety, które są komandorami rajdów motocyklowych. 
Audio
  • Kobiety na patriotycznych rajdach motocyklowych (Klub Trójki)
Celem Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego jest odwiedzenie miejsc związanych ze zbrodnią katyńską i historią Polski na Kresach Wschodnich, kontakt z Polakami mieszkającymi na tych terenach
Celem Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego jest odwiedzenie miejsc związanych ze zbrodnią katyńską i historią Polski na Kresach Wschodnich, kontakt z Polakami mieszkającymi na tych terenach Foto: PAP/Tomasz Gzell

Katarzyna Wróblewska była komandorem tegorocznego XVIII Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego, a Iwona Węgrzyn-Bocheńska prowadzi rajdy motocyklowe w USA, gdzie na stałe mieszka.

Skąd u kobiet wzięła się pasja do motocykli? – Cóż, Bóg tak chciał – zaśmiała się Katarzyna Wróblewska. – Pierwszy raz pojechałam na Rajd Katyński w 2008 roku, póżniej był Rajd Jubileuszowy, a potem to już klasycznie wsiąkłam i Rajd Katyński stał się moim życiem. Rozkochałam się w Kresach i ludziach tam spotykanych. Krok po kroku byłam do tego przygotowywana i w końcu zostałam komandorem - opowiada swoją historię Katarzyna Wróblewska.

Obie panie opowiadały o swoich przeżyciach podczas rajdów, o patriotycznej turystyce motocyklowej, a także o tym, jak to jest, gdy przedstawicielki płci pięknej dowodzą ponad setką mężczyzn w czarnych skórzanych kurtkach dosiadających wielkich ryczących "stalowych rumaków". 

Dlaczego rajdy motocyklowe w Polsce są wyjątkowe? Jak sprawić, żeby nasze pasje stały się pożyteczne dla społeczeństwa? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Katarzyna Wróblewska (komandor XVIII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego), Iwona Węgrzyn-Bocheńska (komandor rajdów motocyklowych)
Data emisji: 18.09.2018
Godzina emisji: 21.09

jcz/gs

Czytaj także

"Cud nad Wisłą". Jak o nim mówić?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 22:00
"Cud nad Wisłą" – tak określa się zwycięstwo w decydującym starciu wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co nam zostało po Sierpniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 22:00
Pierwsza "Solidarność", ta zrodzona z sierpniowych strajków w 1980 roku, wydaje się dziś zjawiskiem nieomal mitycznym, całkowicie oderwanym od współczesnych realiów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tworzyć kino historyczne atrakcyjne dla widza?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 22:00
Tego lata do kin trafiły dwie produkcje opowiadające o historii Dywizjonu 303. Który film lepiej odzwierciedlił historię? Czy Polacy chętnie wybierają się na takie produkcje? 
rozwiń zwiń