X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inne Spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 22:00
Czym wyróżnia się tegoroczna sekcja Inne Spojrzenie? – Zawiera aż 8 filmów: różnorodnych, niekonwencjonalnych, próbujących nowych środków wyrazowych, nowych sposobów narracji. Każdy z obrazów jest zupełnie inny, co jest bardzo trudne dla jurorów, ale mamy też fantastyczne jury – opowiada Jerzy Armata, opiekun sekcji.
Audio
  • Święto niekonwencjonalnego kina, czyli Inne Spojrzenie na festiwalu filmowym w Gdyni (Klub Trójki)
Kadr z filmu Monument
Kadr z filmu "Monument"Foto: materiały prasowe

.

Jak na temat Innego Spojrzenia wypowiadają się jego twórcy i uczestnicy? – Troche się śmiejemy, że to powinno się nazywać "chore spojrzenie" – mówi Jagoda Szelc, reżyserka filmu "Monument". – Mieliśmy 3 miesiące na przygotowanie całej preprodukcji, napisanie scenariusza. Zdjęcia zajęły 23 dni. Wszystko trwało nieprawdopodobnie krótko. Trzeba było wpaść w pewien rodzaj szaleństwa, obsesji, żeby to w ogóle robić – tłumaczy młoda reżyserka. 

W ramach sekcji Inne Spojrzenie prezentowane są: "53 wojny", "Dzień czekolady", "Jeszcze dzień życia", "Moja polska dziewczyna", "Monument", "Nie zostawiaj mnie", "Nina", "Okna, okna". 

Jak wyglądała praca nad bardzo trudną rolą Magdy Popławskiej w filmie "53 wojny"? Który film otrzymał ponad 7-minutowe oklaski? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji z serca festiwalu – z gdyńskiego Teatru Muzycznego. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzą: Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński
Goście: 
Ewa Bukowska (aktorka, reżyserka, producentka filmowa), Magda Popławska (aktorka), Jagoda Szelc (reżyserka), Przemysław Brynkiewicz (operator), Anna Biernacik (aktorka), Damian Nenow (reżyser), Jerzy Armata (krytyk filmowy) i Paweł Felis (krytyk filmowy)
Data emisji: 19.09.2018
Godzina emisji: 21.09

jcz/gs

Czytaj także

Sebastian Fabijański o "Kamerdynerze": dostałem tę rolę na imprezie

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 10:40
– Sytuacja, w której dostałem tę rolę była abstrakcyjna. Byłem na jakiejś imprezie, bankiecie, nagle o 23.30 dzwoni mi telefon. Patrzę, a to Filip Bajon – mówi Sebastian Fabijański.
rozwiń zwiń