X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczepienia okiem naukowców

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 22:11
Kilka tygodni temu do Sejmu wpłynął obywatelski projekt dotyczący obowiązku szczepień. Temat ten wywołuje wiele emocji. W tym wydaniu "Klubu Trójki" przyglądamy się mu z naukowego punktu widzenia.
Audio
  • Szczepienia z perspektywy naukowców (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Billion Photos/Shutterstock.com

– Temat obowiązkowych szczepień jest szeroko dyskutowany w całej Europie. Musimy przede wszystkim rozróżnić to, na ile te szczepienia są przymusowe, a na ile obowiązkowe. W niektórych krajach bez przymusowych szczepień, dziecko nie zostanie np. zapisane do przedszkola. W innych może to oznaczać utratę pewnych przywilejów społecznych – mówi dr Łukasz Durajski. – Szczepienia obowiązkowe są pozbawione przymusu. Natomiast, w odbiorze społecznym, są one odbierane jako te ważne – dodaje dr Tomasz Żuradzki.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: dr hab. Ernest Kuchar (kierownik Kliniki Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjnym, WUM, prezes Polskiego Towarzystwa Wakcynologii), dr Tomasz Żuradzki (kierownik Interdyscyplinarnego Centrum Etyki UJ, Instytut Filozofii), dr Łukasz Durajski (lekarz, przewodniczący zespołu ds. szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej)
Data emisji: 30.10.2018
Godzina emisji: 21.09

ml

Zobacz więcej na temat: Trójka

Czytaj także

Tomasz Michniewicz: to portret dzisiejszego świata

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 22:10
Gościa audycji można nazwać podróżującym dziennikarzem, albo piszącym podróżnikiem. Ostatnio ukazała się jego piąta książka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser: władca uczuć

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 16:00
Kim jest reżyser? Twórcą obdarzonym niezwykłą wyobraźnią i intuicją? Niespełnionym dyktatorem, który chce podporządkowywać sobie innych? Wizjonerem, prorokiem, magiem, kapłanem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wywózki. Deportacje. Życie na "nieludzkiej ziemi"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 22:00
Zesłania i wywózki w głąb Rosji to część polskiego losu głęboko wpisana w naszą historię i kulturę. Jak zauważa prowadzący audycję Piotr Legutko niewiele jest polskich rodzin, gdzie nie ma jakiejś cząstki tej historii: okruchów pamiątek, śladów po kimś, kto doświadczył takiego losu.
rozwiń zwiń