Wacław Felczak – człowiek, który zbliżył Polskę i Węgry

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 22:00
Gośćmi audycji byli Orsolya Zsuzsanna Kovacs – ambasador Węgier w Polsce i dr Maciej Szymanowski – dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Audio
  • Wacław Felczak – człowiek, który zbliżył do siebie dwa kraje (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: esfera/Shutterstock.com

Rozmawialiśmy o różnych aspektach współpracy między naszymi krajami w kontekście powołania niedawno dwóch bliźniaczych instytucji państwowych: Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie i Fundacji Felczaka w Budapeszcie.

Uwagę zwróciliśmy szczególnie na postać prof. Felczaka, uznawanego za osobę, która zrobiła najwięcej dla zacieśniania stosunków polsko-węgierskich w XX wieku. To nie tylko analiza dokonań tej postaci, lecz także wspomnienie osobiste, ponieważ pani ambasador Kovacs jest córką chrzestną prof. Felczaka, a dr Szymanowski był jego studentem.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Data emisji: 21.11.2018
Godzina emisji: 21.10

gg/ml

Czytaj także

Gdzie tkwią korzenie polsko-izraelskiego sporu?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 16:00
– Leciałem w tym tygodniu do Izraela z byłym ambasadorem Szewachem Weissem i nie wiedziałem wtedy jeszcze jaki spór rozpętał się na linii Tel-Awiw – Warszawa. Niezwykle ostry, dodajmy, spór o historię, w którym padają bardzo mocne słowa – mówi dziennikarz Jerzy Haszczyński.
rozwiń zwiń