X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wolny rynek pozwala być "kowalem własnego losu"?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 22:00
Amerykanin Gregory Clark w książce "Syn też wschodzi" udowadnia, że kultywowane latami przekonanie o dość wysokiej mobilności społecznej to wielka lipa. I ukuł termin "proste prawo dziedziczenia statusu".
Audio
  • Czy pochodzenie determinuje naszą pozycję społeczną? (Klub Trójki?)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Nestor Rizhniak/Shutterstock.com

Co ciekawe – obowiązuje ono wszędzie, niezależnie od ustroju społecznego ani kraju, w jakim prowadzi się badania.

Dziennikarz ekonomiczny Rafał Woś zadał w jednym ze swych felietonów w tytule pytanie: "I jak to jest z tym dziedziczeniem?". W tekście omówione zostały badania dotyczące mobilności międzyklasowej.

Czy i na ile to dziś możliwe? Czy potomkowie rodzin z niższych klas społecznych, gorzej sytuowanych, mają szanse na przemieszczenie się wyżej na drabinie społecznej? Czy przeciwnie – turbokapitalizm i inne uwarunkowania współczesnej cywilizacji przekreślają szanse na społeczny awans?

Gośćmi audycji byli: Rafał Woś – dziennikarz ekonomiczny, publicysta "Tygodnika Powszechnego", "Super Expressu" i "DGP"; Grzegorz Simborowski – absolwent kulturoznawstwa na UW, student V roku Wydziału Reżyserii Akademi Teatralnej.

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Data emisji: 28.11.2018
Godzina emisji: 21.09

mm

Czytaj także

Po co pracujemy?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 22:00
Wychowywano nas w przekonaniu, że kapitalizm daje każdemu szansę na samorealizację; że kariera "od pucybuta do milionera" jest możliwa i może stać się udziałem każdego – o ile zainwestuje się w siebie, ciężko pracuje i trafi w zapotrzebowanie na rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa o rozmowie

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 22:05
"Życie warte jest rozmowy" – tak zatytułowany został otwarty całodzienny panel poświęcony… niedostatkom rozmowy. Odbędzie się on 10 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń