X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co przyniesie Kongres Klimatyczny w Katowicach?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 22:15
To prawdopodobnie jedno z najbardziej kluczowych spotkań tego dziesięciolecia. Być może zawarte na nim porozumienia całkowicie zmienią obraz naszej gospodarki. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

shutterstock_636424826 dym belchatow 1200.jpg
Czy powinniśmy ograniczać energię węglową?

W tych dniach naukowy "Klub Trójki" nie mógł być nadawany z innego miejsca niż Kongres Klimatyczny w Katowicach. Na otwarciu tego wydarzenia Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że "to najbardziej istotne spotkanie od czasów porozumienia paryskiego". O co dokładnie chodzi i czym może się to dla nas skończyć? 

– Pamiętajmy, że jesteśmy w Katowicach, a to jest przecież stolica polskiego górnictwa, więc kwestie, jeśli chodzi o użytkowanie węgla, będą nieodłączonym elementem rozmów. Słowa prezydenta Andrzeja Dudy o tym, że są cele klimatyczne jak najbardziej są istotnie, ale spalanie węgla można z tym połączyć, wywołały poruszenie – mówi Jakub Wiech, dziennikarz z portalu energetyka24.pl.

 Z punktu widzenia zmiany klimatu liczy się to, że im więcej cząsteczek węgla wprowadzimy do atmosfery, oceanu czy biosfery, tym większa będzie jego zmiana. Dopiero procesy geologiczne usuną ten nadmiar węgla, a to może trwać dziesiątki tysięcy lat  zaznacza Marcin Popkiewicz, fizyk i współtwórca portalu naukaoklimacie.pl 

Jak walczyć o poprawę klimatu na Ziemi? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Gość: Marcin Popkiewicz (fizyk, współtwórca portalu naukaoklimacie.pl), Jakub Wiech (prawnik, dziennikarz energetyka24.pl)
Data emisji: 3.12.2018
Godzina emisji: 21.07

kw

Czytaj także

Technologie kosmiczne. Jak wykorzystujemy je w codziennym życiu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 22:00
Dzięki satelitom możemy korzystać m.in. z radia, GPS czy telewizji nawet z dala od cywilizacji. Technologia kosmiczna, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, towarzyszy nam w codziennym życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wolny rynek pozwala być "kowalem własnego losu"?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 22:00
Amerykanin Gregory Clark w książce "Syn też wschodzi" udowadnia, że kultywowane latami przekonanie o dość wysokiej mobilności społecznej to wielka lipa. I ukuł termin "proste prawo dziedziczenia statusu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak uczyć kompetencji w szkole?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 22:00
"Dziecko niekoniecznie musi dostawać to, czego chce. Ale w szkole musi bezwzględnie dostać to, czego potrzebuje". To znaczy? 
rozwiń zwiń