X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pytania w sprawie ks. Jankowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 22:00
Wobec gdańskiego kapłana toczyło się już postępowanie w sprawie molestowania seksualnego w latach 2003-2004, ale zostało ono umorzone. Były proboszcz parafii św. Brygidy nie żyje od 2010 roku.
Audio
  • Niewiadome w sprawie ks. prałata Jankowskiego (Klub Trójki)
Ks. prałat Henryk Jankowski
Ks. prałat Henryk JankowskiFoto: PAP/Stefan Kraszewski

Gdańszczanka Barbara Borowiecka udzieliła wywiadów, w których twierdzi, że w latach 60., jako 12-letnia dziewczynka, była wielokrotnie wykorzystywana seksualnie przez ks. Henryka Jankowskiego. Pojawiają się żądania usunięcia jego pomnika, który znajduje się na terenach miejskich.

Jak pogodzić wizerunek kapelana "Solidarności" atakowanego i inwigilowanego przez władze PRL z posądzeniami wobec kapłana o budzące odrazę czyny wobec małoletnich? Jaki powinien być tryb wyjaśnienia tej sprawy? Kto powinien się tym zająć? Czy po wielu dziesięcioleciach możliwe jest poznanie prawdy? Ile osób mogło wiedzieć o niepokojących zachowaniach księdza?

Odpowiedzi na te pytania szukali zaproszeni goście: Tomasz Wiścicki ("Więź"), Adam Hlebowicz (dziennikarz, historyk, IPN) oraz Paweł Nowacki (publicysta).

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Data emisji: 3.01.2019
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Historia głębokiej konspiracji stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 22:00
13 grudnia 1981 roku setki działaczy NSZZ Solidarność i opozycji, dla uniknięcia aresztowania lub internowania, zeszło do podziemia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeszłość i przyszłość polityki międzynarodowej

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 16:59
W "Klubie Trójki" nadszedł czas na podsumowanie 2018 roku i prognozy na nadchodzący, 2019 rok w polityce międzynarodowej.
rozwiń zwiń