ETGAR KERET w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2007 21:00
Etgar Keret jest znakomitym pisarzem izraelskim. Prowadzi program w telewizji, robi komiksy, wyreżyserował znakomicie przyjęty na Warszawskim Festiwalu Filmowym film „Meduzy”. Dziś będzie naszym gościem w Klubie Trójki.

Pamiętają Państwo reklamówkę magicznego kleju, tak silnego, że przykleja ludzi do sufitu, a oni zwisają z niego jak nietoperze? Edgar Keret chyba widział tę reklamówkę. Jego opowiadanie „Szalony klej” kończy się tak: „ Była taka ładna i taka nielogiczna. (…) Długie włosy spływające w dół, piersi jak dwie krople wody kapiące spod białej trykotowej bluzki. Taka ładna. Wspiąłem się na stertę książek i pocałowałem ją. Poczułem jej język na moim, odepchnięte spod nóg ksiażki, siebie samego szybującego w powietrzu, zawieszonego tylko na jej wargach”.

Czy czytali Państwo ostatnio coś równie pięknego? Ja nie.

Edgar Keret jest znakomitym pisarzem izraelskim. Prowadzi program w telewizji, robi komiksy, wyreżyserował znakomicie przyjęty na Warszawskim Festiwalu Filmowym film „Meduzy”. Dziś będzie naszym gościem w Klubie Trójki.

Zapraszam,

Dariusz Bugalski

Czytaj także

"Meduzy"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2009 09:56
Jedno błękitne morze, trzy historie i dziewięć „meduz” dryfujących w poszukiwaniu miłości po współczesnym Tel-Awiwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etgar Keret - Rury

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2007 17:11
Kobieta, przyklejona stopami do sufitu; agent Mosadu, który łapie sam siebie; dziewczyna niezdolna do wyznania miłości; anioły grające ze sobą w kulki; tytułowe rury - prawdziwy miszmasz - oto obrazki z opowiadań pisarza...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pasja pisania

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 09:23
Zakończył się I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Do Krakowa przybyło wielu gości, zarówno z Polski jak i z zagranicy. Był Pascal Quignard, Per Olov Enquist czy Etgar Keret.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Meduzy" w klubie Trójki

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2008 21:00
"Tel Awiw z Meduz można porównać do miniaturki statku zamkniętego w butelce" - tak o swoim mieście i swoim pierwszym filmie "Meduzy" mówi izraelski pisarz Etgar Keret.
rozwiń zwiń