X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka debaty

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 21:00
"Sztuka debaty czyli jak się nie dać"
Audio

Ukazała się książka Piotra Legutki pt. "Sztuka debaty czyli jak się nie dać".

W dobie oczywistego kryzysu debaty publicznej, gdy najczęstszą formą publicznej dyskusji jest niemerytoryczna kłótnia okraszana nieśmiertelnym zwrotem "ale ja panu nie przerywałem", znany dziennikarz próbuje przypomnieć podstawowe zasady skutecznej wymiany myśli i eleganckiego wygrywania w tej konkurencji. Cytuje Schopenhauera: "dyskusja jako gimnastyka myśli daje często obopólną korzyść służąc sprawdzeniu własnego rozumowania, a także powstawaniu nowych poglądów".

Na ile ten szlachetny pogląd wytrzymuje konfrontacje ze współczesnością - czy są widoki na poprawę tej ostatniej - a wreszcie, skoro już słuchamy debaty, to na co powinni zwracać uwagę, żeby nie dać się oszołomić - o tym dziś będziemy rozmawiać z autorem, Piotrem Legutką.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski


Do usłyszenia o 21.05 - O TYM SIĘ MÓWI!!!

Zobacz więcej na temat: filozofia

Czytaj także

"FAZ": Sposób prowadzenia debaty nt. wysiedleń Niemców zaszkodził stos. polsko-niemieckim

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2008 12:33
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze, że sposób prowadzenia debaty na temat upamiętnienia powojennych wysiedleń Niemców zaszkodził stosunkom polsko-niemieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata: O wolności myślenia

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2007 15:30
Relacja z dyskusji pt. "O wolności myślenia", w której udział wzięli profesorowie: Małgorzata Szpakowska, Stefan Meller i Andrzej Zoll.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka prasa: Polska debata publiczna stoi pod znakiem historycznego sporu z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2009 08:26
W 70. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej ważniejszymi od stosunków z Niemcami wydają się dla Polaków relacje z Rosją. Tak piszą niemieckie gazety przed uroczystościami w Gdańsku z udziałem Angeli Merkel i Władimira Putina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarnecki: Czekamy na merytoryczną debatę, a nie połajanki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2009 21:00
Niesiołowski: Jak widzę Kaczyńskiego, który z tą nową fryzurą wygląda jak rozsierdzony kelner, to muszę powiedzieć, że nie boję się odnowy PiS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różnice kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2009 21:00
W jaki sposób - i w jakim stopniu - o tym, czym jesteśmy decyduje geografia? Dlaczego ludziom z rożnych kultur tak trudno się porozumieć? Do usłyszenia po 21.00.
rozwiń zwiń