w Klubie Trójki 13 marca 2008

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2008 21:00
"Teatr otworzył swoje bramy dla wszystkich ludzi w pewnym momencie, którzy przychodzili i dawali do zrozumienia, że w tym miejscu szczególnym dowiedzą się wreszcie czegoś, co ma żródło w prawdzie

 

''

"Teatr otworzył swoje bramy dla wszystkich ludzi w pewnym momencie, którzy przychodzili i dawali do zrozumienia, że w tym miejscu szczególnym dowiedzą się wreszcie czegoś, co ma źródło w prawdzie, w uczciwości, w szlachetności, w rzetelności..." - teatr mogący zmierzyć się z historią i teatr realizujący się w codzienności - teatr poprzez aktora, tekst dramatu - teatr, o którym mówił GUSTAW HOLOUBEK pod koniec swojego życia - ten teatr czy te "dwa teatry" chcemy dziś przywołać, w dzień po pożegnaniu AKTORA na Starych Powązkach w Warszawie. - Teatr i model aktorstwa, który sam tworzył.

 

 

''

- Sięgniemy po jego wypowiedzi sprzed wielu lat i te - ostatnie. - Przywołamy głos i dykcję, których nie sposób nie rozpoznać.

- Jedno z jego ostatnich wystąpień publicznych miało miejsce podczas otwarcia nowej siedziby Instytutu Teatralnego i tam spotykamy się, ilekroć rozmawiamy o teatrze. - Genius loci.

- Będzie nas podejmował dyrektor IT - MACIEJ NOWAK, a nasze zaproszenie przyjął pan MACIEJ WOJTYSZKO - reżyser.

- Może uda się też przytoczyć archiwalną wypowiedź ulubionego aktora Gustawa Holoubka, z którym pracował, tworząc swoje - ostatnie - jak się okazało przedstawienie. Ostatnie, ostatnie, ostatnie...słowo - pointa  tej opowieści... 

 

 

 

''

 

 

 

 

 

 

 

Klub Trójki - wspomnienie o Gustawie Holoubku - Posłuchaj


''

Czytaj także

Gustaw Holoubek nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 15:52
Miał 85 lat. Na scenie debiutował w 1947 roku - 61 lat pracy aktorskiej na scenach teatrów i planach filmowych to niezliczone kreacje aktorskie, które na trwałe zapisały się w świadomości pokoleń widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosy z przeszłości: Gustaw Holoubek

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2008 15:58
W Głosach z przeszości - wspomnienia i refleksje Gustawa Holoubka nagrane i opracowane przez Bogumiłę Prządkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w Teatrze Wyobraźni: Zbigniew Herbert "Lalek"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2009 15:57
W sobotni wieczór w audycji z cyklu Dramat w Teatrze Wyobraźni słuchowisko oparte na dramacie Zbigniewa Herberta "Lalek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wyjdą już na brawa...

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2008 12:31
"Nie wyjdą już na brawa" audycja poświęcona zmarłym w tym roku aktorom.
rozwiń zwiń