klub Trójki o Herbercie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2008 21:00
Dziesiata rocznica śmierci Herberta, Rok Herbertowski są to okazje, dzięki którym słyszymy wiele o Poecie. Ale chciałoby się słuchać o Nim więcej, znać Go lepiej, żeby być dzięki tej poezji choć trochę lepszym...

Dziesiata rocznica śmierci Herberta, Rok Herbertowski są to okazje dzięki którym słyszymy wiele o Poecie. Ale chciałoby się słuchać o Nim więcej, znać Go lepiej, żeby być dzięki tej poezji choć trochę lepszym... Dzisiaj o Poecie mówią w klubie Trójki wytrawni znawcy i przyjaciele Herberta: Krzysztof Masłoń i Adam Zagajewski. Zapraszam! Dariusz Rosiak

Czytaj także

Cogito - Pan "od mądrości"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2008 14:17
Ileż interpretacji – planet nad głową Pana Cogito! Niezmordowana jest oracja światów... rozważał jego głosem poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Herbert - 10 rocznica śmierci poety

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2008 12:58
W 2008 roku obchodzimy rok Herbertowski. Poniedziałek w Trójce poświęcimy temu wybitnemu poecie - będziemy czytać na naszej antenie wiersze Zbigniewa Herberta, zaprezentujemy premierę jego dramatu - "Lalek" oraz poświęcony poecie reportaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowanie tablic wartości

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2008 08:48
Poezja - sama z siebie - przyczynia się do stawiania niełatwych, egzystencjalnych pytań. Poezja Zbigniewa Herberta - prowokuje do dyskursu, nie tyle ze sztuką, co z samym życiem. Warto podjąć tę rozmowę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczór literacki: Poetyccy mistrzowie Zbigniewa Herberta

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2008 13:59
Rok Zbigniewa Herberta: Poetyccy mistrzowie Zbigniewa Herberta. Audycja Andrzeja Skrendo i Joanny Szwedowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Zbigniewa Hereberta: Miasta poety - Sopot

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2008 12:43
Po wojennych przeżyciach, po opuszczeniu ukochanego Lwowa, rodzina Herbertów przenosi się do Krakowa, a w r. 1945 - na wybrzeże - do Sopotu. Okres pobytu Zbigniewa Herberta w nadmorskim kurorcie wspominają współcześni mieszkańcy Sopotu w poświęconej poecie audycji Bożeny Markowskiej.
rozwiń zwiń