X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nienawiść trzyma się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 22:14
Po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza mówiliśmy o tym, że mamy dość nienawiści. Ale przyszły kolejne burze i afery.
Audio
  • Joanna Gomułka gościem Dariusza Bugalskiego (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: UVgreen/Shutterstock

W tym wydaniu "Klubu Trójki" spotkaliśmy się z panią Joanną Gomułką. Wywiad z nią przeczytałem w przygotowywanej do druku książce Justyny Dąbrowskiej "Miłość jest warta starania". 

Joanna Gomułka, sędziwa i mądra osoba, wie co to nienawiść. Jest Żydówką, przetrwała wojnę, emigrowała z Polski po 1968 roku. Wie również, jak się z nienawiścią mierzyć i jak się z nią uporać.

– Osobiście nie czuje się ekspertem od nienawiści, nie przypominam sobie, żebym coś rzeczywiście wyparła. Nie mam w pamięci żadnego epizodu, który świadczyłby o tym, że kogoś nienawidziłam – mówi Joanna Gomułka. – Był gniew czy smutek. Pamiętam Marzec '68 i to, co się wtedy działo. To była chyba najgorsza część mojego życia. To był moment, kiedy siłą odebrano mi moją polską tożsamość – zaznacza gość audycji. 

Jak przebiegało życie Joanny Gomułki? Z jakimi przykładami nienawiści spotkała się przed laty? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Joanna Gomułka 
Data emisji: 4.02.2019
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Czytaj także

Medycyna ratunkowa dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 22:00
Gościem wtorkowego "Klub Trójki" był dr Jarosław Sowizdraniuk, wybitny specjalista medycyny ratunkowej, który opowiedział o tym, co należy robić podczas udzielania pierwszej pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefon zaufania, czyli anonimowy przyjaciel młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 22:00
Dzwonią na chwilę przed podjęciem próby samobójczej, gdy nie widzą sensu życia lub nie mogą znieść samotności albo doświadczają przemocy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kulig: to był szalony rok

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 22:00
– Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że wydarzy się to wszystko, na pewno bym nie uwierzyła – mówi aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. 
rozwiń zwiń