Nienawiść trzyma się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 22:14
Po morderstwie prezydenta Pawła Adamowicza mówiliśmy o tym, że mamy dość nienawiści. Ale przyszły kolejne burze i afery.
Audio
  • Joanna Gomułka gościem Dariusza Bugalskiego (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: UVgreen/Shutterstock

W tym wydaniu "Klubu Trójki" spotkaliśmy się z panią Joanną Gomułką. Wywiad z nią przeczytałem w przygotowywanej do druku książce Justyny Dąbrowskiej "Miłość jest warta starania". 

Joanna Gomułka, sędziwa i mądra osoba, wie co to nienawiść. Jest Żydówką, przetrwała wojnę, emigrowała z Polski po 1968 roku. Wie również, jak się z nienawiścią mierzyć i jak się z nią uporać.

– Osobiście nie czuje się ekspertem od nienawiści, nie przypominam sobie, żebym coś rzeczywiście wyparła. Nie mam w pamięci żadnego epizodu, który świadczyłby o tym, że kogoś nienawidziłam – mówi Joanna Gomułka. – Był gniew czy smutek. Pamiętam Marzec '68 i to, co się wtedy działo. To była chyba najgorsza część mojego życia. To był moment, kiedy siłą odebrano mi moją polską tożsamość – zaznacza gość audycji. 

Jak przebiegało życie Joanny Gomułki? Z jakimi przykładami nienawiści spotkała się przed laty? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Joanna Gomułka 
Data emisji: 4.02.2019
Godzina emisji: 21.08

kw/mk

Czytaj także

Medycyna ratunkowa dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 22:00
Gościem wtorkowego "Klub Trójki" był dr Jarosław Sowizdraniuk, wybitny specjalista medycyny ratunkowej, który opowiedział o tym, co należy robić podczas udzielania pierwszej pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telefon zaufania, czyli anonimowy przyjaciel młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 22:00
Dzwonią na chwilę przed podjęciem próby samobójczej, gdy nie widzą sensu życia lub nie mogą znieść samotności albo doświadczają przemocy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Kulig: to był szalony rok

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 22:00
– Gdyby rok temu ktoś powiedział mi, że wydarzy się to wszystko, na pewno bym nie uwierzyła – mówi aktorka w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim. 
rozwiń zwiń