Talenty Trójki

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2010 21:00
W konkursie Talenty Trójki, którego finał odbył się 28 kwietnia w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodę w kategorii "Sztuki wizualne" otrzymała poznańska malarka Małgorzata Szymankiewicz...
Audio

W konkursie Talenty Trójki, którego finał odbył się 28 kwietnia w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, nagrodę w kategorii "Sztuki wizualne" otrzymała poznańska malarka Małgorzata Szymankiewicz. Jej obrazy to abstrakcyjne, monochromatyczne plamy, przypominające trochę powidoki słońca po zaciśnięciu powiek, trochę - w odległy, ale czytelny sposób - mandale... O tej sztuce, o drodze artystki i o sytuacji młodego malarza w Polsce będziemy dziś rozmawiać ze zdobywczynią Talentu Trójki, Małgorzatą Szymankiewicz oraz z przewodniczącą jury w kategorii Sztuki wizualne, krytykiem sztuki - Moniką Małkowską.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

"Talenty Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2010 12:59
Członkowie Jury „Talenty Trójki” wybrali finalistów konkursu w kategorii Teatr, Film i Sztuki Wizualne. Zwycięzców w każdej z kategorii poznamy na uroczystej Gali, która odbędzie się 21 kwietnia w Studiu Koncertowym im. A. Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program III ogłasza wielki konkurs dla młodych twórców - „Talenty Trójki”

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 14:00
Trójka od wielu lat rekomenduje słuchaczom to, co najlepsze w polskiej kulturze: wybitne książki, najciekawsze płyty, przełomowe przedstawienia teatralne, filmy i koncerty. Od września tego roku Program III wprowadził „w obieg” hasło Trójkowy Znak Jakości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka przyznała nagrody dla młodych artystów

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2010 16:00
Na uroczystej Gali "Talentów Trójki" rozdane zostały nagrody dla zwycięzców konkursu dla młodych twórców w kategorii "Film", "Teatr" i "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka nagrodziła młodych twórców

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 09:32
Podczas Gali „Talenty Trójki” – konkursu dla młodych twórców, radiowa Trójka wyróżniła trzech artystów. W kategorii „Film” zwycięzcą został Jakub Czekaj, w kategorii „Teatr” zwyciężył Krzysztof Garbaczewski, a najlepsza w kategorii „Sztuki wizualne” okazała się Małgorzata Szymankiewicz.
rozwiń zwiń